Rubriky:

Tenis

Newyorský starosta se omluvil Blakeovi za policejní násilí

11. září 2015 11:08 - New York

Bývalý tenista James Blake se dočkal po policejní akci na Manhattanu omluvy z nejvyšších míst. Starosta New Yorku Bill de Blasio ve čtvrtek v televizním rozhovoru litoval policejního omylu a zatčení špatné osoby, následně se spojil se samotným Blakem.

 

Molly Riley, Reuters

"Nemělo se to stát. A nemělo s ním být takhle zacházeno. Chci se mu omluvit jménem města New Yorku," řekl De Blasio. Ve čtvrtek ráno se Blakeovi osobně snažil dovolat a omluvit se, ale nespojili se. Vyměnili si pak alespoň textové zprávy.

Bývalý čtvrtý hráč světového žebříčku Blake se ocitl v poutech na zemi ve středu před hotelem, když čekal na auto a chystal se odjet do areálu US Open ve Flushing Meadows. Policisté si jej spletli se členem gangu překupníků a zatkli ho za použití donucovacích prostředků.

Právě na policejní násilí Blake následně upozorňoval. Že se stal obětí rasismu, to někdejší úspěšný tenista černé pleti nechtěl přímo tvrdit. Pár hodin po incidentu oznámil, že od newyorské policie žádá omluvu. "Všichni musí být zodpovědní za své činy, i policie," řekl pětatřicetiletý Blake.

Při zákroku utrpěl pohmožděniny na noze a tržnou ránu na lokti. "Bylo to skutečně děsivé," dodal tenista, který si na US Open v minulosti zahrál dvakrát čtvrtfinále a má deset titulů z turnajů ATP. Právě na grandslamu v New Yorku před dvěma lety ukončil kariéru.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..