Rubriky:

Tenis

Federer ve finále US Open v klíčových chvílích selhal. Zradila ho největší jistota

14. září 2015 09:56 - New York

Déle než tři roky už čeká fenomenální Roger Federer na další grandslamový titul a ani po finále US Open se nedočkal. Stejně jako letos ve Wimbledonu podlehl světové jedničce Novaku Djokovičovi. Přitom švýcarský veterán měl dost šancí na to, aby vývoj finálového duelu nasměroval ve svůj prospěch.

 

Seth Wenig, ČTK/AP

Proti Djokovičovi si vypracoval hned 23 brejkbolů, jenže hned 19 z nich nevyužil, a tak proti světové jedničce dokázal vyhrát jen jeden set. Překvapením pro fanoušky Federera byl nejspíš fakt, že jejich oblíbenec promarnil brejkbolové šance z velké části chybami z forhendu, což vždy býval naprosto spolehlivý a skvělý úder aktuální světové dvojky.

Federer celkově nashromáždil 54 nevynucených chyb, o třetinu více než Djokovič. Přitom 29 z nich bylo právě z forhendu. „Vím zcela jasně, proč jsem zápas prohrál. Bylo to kvůli chybám, které jsem udělal. Musím se v tomhle zlepšit, není v tom nic složitějšího," rozebíral zápas poražený finalista.

S brejkboly měl naložit lépe

Vítěz sedmnácti grandslamů nicméně už nemluvil o tom, co přesně způsobilo neobvyklé množství chyb v jeho hře. Nepřičítal to ani tříhodinovému zpoždění začátku zápasu kvůli dešti s tím, že na utkání „ byl dobře připraven".

Ale bylo evidentní, že něco v jeho hře neklape, až příliš často míček po jeho forhendu končil v síti či za čarou. Jednou z příčin většího množství chyb mohla být i snaha o maximálně agresivní hru.

„Asi jsem hodně dlouho nehrál takhle útočně, a to je možná důvod, proč jsem byl trochu nejistý, když se při brejkbolech lámal chleba. Kdo ví? Každopádně brejkových šancí jsem měl hrozně moc a s některými z nich jsem měl určitě naložit lépe," byl si vědom Federer.

Každopádně ani ve finále 34letý Švýcar nevynechal svoji taktickou novinku - agresivní nabíhaný return, který už si vysloužil přezdívku SABR (Sneak Attack By Roger). Aplikoval ho celkově osmkrát a vybojoval z toho čtyři body.

„Myslím, že tohle mi fungovalo velmi dobře. A jsem si jistý, že to budu proti němu používat v budoucnu ještě častěji, a nejen proti němu. Možná jsem to měl zařadit častěji i tentokrát," vyčítal si.

roj, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..