Rubriky:

Tenis

Mečíř řeší, koho nasadit do dvouher finále Davis Cupu

29. listopadu 2005 11:53 - BRATISLAVA

Kapitán slovenských tenistů Miloš Mečíř se ještě definitivně nerozhodl, koho nasadí do pátečních úvodních dvouher finále Davisova poháru proti Chorvatsku. O slovenské jedničce Dominiku Hrbatém patrně není pochyb, v dobré formě se ale ukazují i Karol Kučera, Michal Mertiňák a Karol Beck. Ten si sice ještě léčí zranění, ale doufá, že na bratislavské finále bude stoprocentně fit.

"Nejsem ještě definitivně rozhodnut, ale doufám, že budu moci postavit nejsilnější sestavu. Věřím, že výkonnost našich tenistů vyvrcholí v pravý čas. Nastoupí ti, co budou v nejlepší formě," řekl novinářům Mečíř.

Podle listu Sme si Beck z Bratislavy před několika dny odskočil do rodného Zvolenu, kde zašel za odborníkem na akupunkturu. Ten mu měl pomoci při potížích s kolenem. "Minulý týden jsem na tréninku ještě občas měl bolesti v levém koleně, nyní se cítím lépe. Pravda, více budu vědět až po plné zátěži. Věřím však, že do pátku budu fit. Chci hrát," řekl Beck.

Specialista na čtyřhru Mertiňák má už naopak v pořádku palec pravé ruky, který si zranil v semifinále s Argentinou. "Zatím se cítím velmi dobře. Definitiva o dvojici, která nastoupí ve čtyřhře, padne až těsně před zápasem," citovala Mertiňáka dnešní Pravda.

V bratislavském Národním tenisovém centru již trénuje také chorvatské kvarteto Ivan Ljubičič, Mario Ančič, Ivo Karlovič a veterán Goran Ivaniševič. Soupeři si na Slováky věří, nevadí jim ani tvrdý povrch v hale. Oba týmy se do finále Davisova poháru probojovaly poprvé v historii.

Domácí tenisté si sílu protivníků uvědomují, rozhodně se jich prý ale neleknou. "Chorvaty známe velmi dobře. Kluci se s nimi často utkávají na turnajích, také spolu trénují. Ljubičič i Ančič vynikají hlavně skvělým podáním, takže se více soustředíme na returny," poznamenal Mečíř.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • French Open - muži
  • French Open - ženy
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..