Rubriky:

Tenis

Inspirace pro Berdycha? Nadal za půl miliardy dokončuje akademii pro nové šampióny

2. října 2015 16:45 - Manacor

Před rokem slavnostně položil v rodném Manacoru základní stavební kámen vlastní tenisové akademie, kde by rád vychovával nové šampióny. Ačkoliv se Rafael Nadal sám ještě drží v absolutní špičce a stále pomýšlí na grandslamové tituly, výchova následovníků podle vlastních zkušeností je pro něj novou motivací.

Reuters

Sám Nadal provedl nedávno po staveništi v reflexní vestě a helmě na hlavě štáb televize Sky. „Budování akademie tady na Mallorce není nějaký můj odkaz. Pro mě znamená novou motivaci zkusit pomoct další generaci dětí, aby z nich mohli vyrůst dobří tenisté a každý mohl naplno rozvinout svůj potenciál," rozpovídal se o svých cílech.

Výchovu mladých hráčů chce pojmout opravdu maximálně komplexně. Nebudou chybět bazény, fotbalové hřiště, atletická dráha, lékařské, nákupní a společenské centrum a myslet bude i na vzdělání.

Víme, jak děti učit

„Bude tady i škola, takže se budete moct připravovat celou sezónu bez obav o vzdělání. Já jsem chodil do normální školy, což byl problém, protože jsem nemohl na všechny turnaje. Když už jsem na ně vyjel, měl jsem zase obavy, jaké to bude po návratu do školy," zavzpomínal na své začátky.

Komplex akademie, do něhož Nadal údajně nainvestoval v přepočtu přes půl miliardy korun, má pojmout 140 talentovaných chlapců a dívek z celého světa, kteří budou mít mimo jiné k dispozici 26 kurtů. Není pochyb o tom, že učit se tenis pod dohledem čtrnáctinásobného grandslamového šampióna bude pro mladé tenisty velkým lákadlem.

„Vím, jak děti tenis učit. Máme tady ty správné lidi, jsem si jistý, že budeme pracovat velmi dobře. Samozřejmě víme, že hra se v poslední době hodně mění. Je stále agresivnější, na okruhu je to v poslední době jasně vidět. Musíme se zaměřovat tímto směrem. Myslím, že na to máme dost zkušeností," ujišťoval 29letý Španěl.

České tenisové nadšence by jistě nadchla podobná iniciativa od domácích špičkových borců, jakým je třeba Nadalův vrstevník a stabilní člen Top 10 Tomáš Berdych. Až na pár výjimek totiž v českém mužském tenise za úspěšnou daviscupovou generací zeje mezi mladými talenty poměrně hrozivá propast.

roj, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..