Rubriky:

Tenis

Selešová se vrátí k tenisu buď do konce roku 2006, nebo vůbec

14. prosince 2005 13:22 - NEW YORK

Někdejší tenisová světová jednička Monika Selešová si stanovila nejzazší termín, kdy by se mohla pokusit o comeback na kurty. Dvaatřicetiletá Američanka srbského původu uvedla, že pokud se do konce roku 2006 nevrátí, oficiálně ukončí kariéru, což ještě neudělala.

Selešová se o své budoucnosti rozhovořila v úterý v New Yorku, kde se při slavnostní ceremonii v restauraci patřící herci Robertu de Nirovi stala 42. členkou sportovní akademie Laureus. Ta se stará o zapojení mladých lidí z chudých poměrů do sportovních a sociálních programů.

"Pořád a pořád trénuju, ale zároveň musím být realistika. Pokud se nevrátím do konce příštího roku, už to bude jisté," uvedla vítězka devíti grandslamových turnajů, jež naposledy hrála soutěžní zápas v létě 2003. Pak už ji na kurty nepustila zlomená noha a kromě exhibic už si tenis nezahrála. "Noha mě pořád trápí. Nejsem rozhodně na takové úrovni, abych se mohla poměřovat s ostatníma holkama," dodala.

Pokud se sama nakonec o návrat nepokusí, bude alespoň na dálku fandit Martině Hingisové. Její někdejší rivalka se chce představit znovu na okruhu WTA po tříleté pauze. "Je to super, jsem její velká fanynka. Ona byla opravdu skvělá, navíc je ještě hodně mladá," řekla Selešová na adresu pětadvacetileté Švýcarky.

Rodačka z Nového Sadu přiznala, že ji k návratu nic nenutí. "Budu šťastná i tak. Jestli se to povede, bude to jen něco navíc," tvrdila vítězka 53 světových turnajů, jež na oficiálních odměnách vydělala přes čtrnáct milionů dolarů.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..