Plíšková - Erraniová 6:0, 6:3Karolína Plíšková má výtečnou formu. Na Elite Trophy nadělila kanára Erraniové a je v semifinále

Ču-chaj

Do výborné formy se v závěru sezóny dostala česká tenistka Karolína Plíšková. Na turnaji Elite Trophy v Ču-chaj smetla Italku Saru Erraniovou 6:0, 6:3, pokračuje tak bez porážky a zajistila si postup do semifinále.

Česká tenistka Karolína Plíšková.

Třiadvacetiletá Plíšková se stejně jako v prvním duelu s Jelenou Jankovičovou utkala s hráčkou, s níž jediný dosavadní vzájemný duel prohrála. Zatímco srbskou soupeřku ve středu zdolala po třísetovém boji, s Erraniovou udělala mnohem kratší proces a porazila ji za 61 minut.

Utkání mohla česká fedcupová reprezentantka zakončit ještě rychleji, ale za stavu 5:1 v druhém setu si poprvé v utkání prohrála podání a zápas uzavřela až při svém dalším servisu.

"Jsem šťastná, jak jsem dnes hrála. Od prvního do posledního bodu to byl dobrý zápas. Na konci to bylo trochu divoké, ale ona neměla co ztratit a začala hrát agresivněji. Jsem ráda, že jsem v závěru udržela servis a dohrála zápas takhle," řekla Plíšková. K vítězství si pomohla devíti esy a dostala se v letošním součtu na číslo 504, jímž předehnala vedoucí Serenu Williamsovou.

Program ve zbylých skupinách se na turnaji pro nejlepší hráčky sezony, jež se nedostaly na Turnaj mistryň do Singapuru, dohraje v pátek. Semifinálové duely jsou na pořadu v sobotu.

Tenisový turnaj žen Elite Trophy v čínském Ču-chaj (tvrdý povrch, dotace 2 150 00 dolarů):