Djokovič - Berdych 7:6, 7:6Berdych trápil Djokoviče, který si nakonec připsal jedinečné vítězství, Wawrinka zdolal Nadala

Paříž

Prohrál, ale vedl si statečně! Tomáš Berdych ve čtvrtfinále tenisového turnaje Masters v Paříži nestačil na Novaka Djokoviče. Pátý hráč žebříčku ATP, jenž ve francouzské metropoli před deseti lety triumfoval, podlehl světové jedničce v sedmém utkání za sebou po vyrovnaném boji ve dvou tie-breacích 3:7, 8:10. Srb vyhrál celkem 20 utkání a 28 setů na okruhu ATP v řadě. Čtvrtým semifinalistou na turnaji Masters v Paříži je Švýcar Stan Wawrinka. Ten v pátek porazil Španěla Rafaela Nadala ve dvou tie-breacích.

Tomáš Berdych v semifinále v Paříži vzdoroval Novaku Djokovičovi ze Srbska.

Favorit ani jednou v utkání nezískal Čechovo podání. Připsal si nakonec své už 680. vítězství. Bylo jedinečné. Poprvé v kariéře při vyhraném utkání neprolomil ani jednou servis soupeře.

Oba sety tak nezadržitelně směřovaly k tiebreakovému vyústění, v němž ovšem Djokovič vždy šel rázněji za triumfem.

Světovou jedničku porazil český hráč z 22 zápasů jen dvakrát a prohrál teď už posledních sedm  duelů, z toho tři letošní. V předešlých dvou zápasech donutil Srba ke třem setům, dnes alespoň ke dvěma tie breakům.

Berdych nevyužil ve dvanáctém gamu svou jedinou šanci na brejk, který by znamenal zisk setu, a následně ve zkrácené hře první sadu po hodině a třech minutách ztratil. Příležitost na vyrovnání utkání nevyužil ani v tie-breaku druhé sady, kdy promarnil další dva setboly.

Třicetiletý Berdych dokázal o dva roky mladšího srbského tenistu porazit naposledy v roce 2013 ve čtvrtfinále turnaji Masters v Římě.

Wawrinka odvrátil čtyři setboly

V dramatických zkrácených hrách odvrátil Wawrinka po dvou setbolech, při změnách stran se občerstvoval kávou a téměř ve čtvrt na dvě v noci zvítězil 10:8, 9:7. Nepříznivou bilanci s Nadalem tak snížil na 3:13, nad držitelem 14 grandslamových titulů přitom vyhrál ve třech z posledních čtyř vzájemných zápasů.

V druhém semifinále dvouhry na sebe narazí Andy Murray a David Ferrer.

Do deblového semifinále postoupil český pár Berdych, Radek Štěpánek, který vyřadil třetí nasazenou dvojici Jean-Julien Rojer, Horia Tecau.