Rubriky:

Tenis

Murray před Turnajem mistrů kvůli Davis Cupu trénuje na antuce

10. listopadu 2015 17:49 - Londýn

I když v příštím týdnu čekají Andyho Murrayho zápasy tenisového Turnaje mistrů na tvrdém povrchu, bude před ním trénovat převážně na antuce. Důvodem je následné finále Davisova poháru proti Belgii v Gentu, které se bude hrát právě na antuce, a Murray touží vybojovat pro Británii první triumf v soutěži po 79 letech.

 

Francois Mori, ČTK/AP

I na Turnaji mistrů v londýnské hale O2 bude mít osmadvacetiletý Skot o co hrát. Nejenže závěrečný podnik sezóny na okruhu ATP ještě nikdy nevyhrál, ale navíc může poprvé v kariéře zakončit rok jako světová dvojka.

Upřednostnit přípravu na antuce se Murray rozhodl proto, že měl v minulosti po přechodu na tento pomalejší povrch potíže se zády. "Důležité je, že na sebe moc netlačím a nečekám, že budu hrát v O2 hned skvěle, když se vrátím na tvrdý kurt. Musím respektovat, co přechod na antuku může provést s mým tělem i mou hrou, protože pohyb na ní je úplně jiný," uvedl dvojnásobný grandslamový šampion, který má na kontě 35 turnajových titulů, ale na antuce triumfoval poprvé až letos v květnu v Mnichově.

Po zářijovém postupu do finále Davis Cupu Murray naznačil, že by mohl Turnaj mistrů vynechat. Tuto možnost stále nevylučuje. "Bude to zrádné. Kdybych se v příštích dnech zranil, nebo mě chytila záda, tak bych samozřejmě nehrál. Ale když všechno půjde dobře, začnu od pátku trénovat v O2," řekl Murray, který se v semifinále s Austrálií zasloužil o všechny tři body britského týmu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..