Rubriky:

Tenis

Hingisová se vrátí na tenisový okruh na turnaji v Gold Coast

20. prosince 2005 09:05 - GOLD COAST (Austrálie)

Tenistka Martina Hingisová si ke svému návratu na profesionální okruh WTA vybrala turnaj v australském Gold Coastu, který začne na Nový rok. Pětadvacetiletá Švýcarka s českými kořeny tak po čtyřech letech znovu odstartuje svou kariéru.

"Jsem nadšená, že se k soutěžnímu tenisu vrátím právě v Austrálii. Vždycky jsem se na australských kurtech cítila jako doma," uvedla Hingisová v oficiálním prohlášení, které v úterý zveřejnili pořadatelé turnaje v Gold Coastu.

Trojnásobná vítězka grandslamového Australian Open se k tenisu nakrátko vrátila už letos v únoru v Bangkoku, aby svou účastí pomohla získat peníze na pomoc asijským obětem cunami. Tehdy prohrála hned v prvním kole.

"Vím, že mě čekají těžké zápasy. Pomohou mi ale zvyknout si po evropské zimě na australské léto. Pro přípravu na Australian Open to bude užitečné," řekla Hingisová, jež se v Gold Coastu může utkat například s Ruskou Marií Šarapovovou. Chybět by neměla ani na Australian Open, šéf turnaje jí už dříve nabídl divokou kartu.

Hingisová získala během kariéry pět grandslamových titulů a v šestnácti letech se stala v roce 1997 světovou jedničkou. Než v roce 2002 ukončila kvůli vleklým problémům s kotníky kariéru, získala 40 titulů WTA ve dvouhře a 36 ve čtyřhře.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..