Rubriky:

Tenis

Capriatiová se opřela do Šarapovové: Musela jsem hodit ručník do ringu a trpět

8. března 2016 15:28 - Praha

Byla to zpráva, která otřásla tenisovým světem. Způsobila velký šok a není se co divit. Pozitivní nález měla v minulosti řada hráčů, tentokrát ale uvízla v síti dopingových komisařů hodně velká ryba. Oznámení Marie Šarapovové o užití zakázaného meldonia vyvolalo spoustu reakcí od bývalých legend bílého sportu. Zatímco u legendární Martiny Navrátilové našla osmadvacetiletá Ruska zastání, od trojnásobné grandslamové šampiónky Jennifer Capriatiové to pořádně schytala.

 

Rusty Kennedy, ČTK/AP

"Jsem pořádně naštvaná a zklamaná. Já jsem ztratila svou kariéru, i když jsem se nikdy nerozhodla podvádět. Musela jsem hodit ručník do ringu a trpět," uvedla Capriatiová na svém twitteru. Příspěvek však později smazala.

Devětatřicetiletá Američanka byla považována za zázračné dítě bílého sportu. Už ve čtrnácti letech pronikla na French Open až do semifinále, o dva roky později ovládla v Barceloně olympijský turnaj ve dvouhře.

Skvěle našlápnutou kariéru ale vystřídal strmý pád. Alkohol, drogy, krádeže. Skandály, které plnily novinové plátky. Přesto se na vrchol dokázala vrátit. V roce 2001 vyhrála Roland Garros a hned dvakrát triumfovala na Australian Open (2001 a 2002). V říjnu 2001 se stala dokonce světovou jedničkou, poté už ale její kariéra uvadala. V roce 2004 nakonec ukončila kariéru po vleklých zdravotních problémech.

Capriatiová odmítla podvádět

Capriatiovou pondělní tisková konference Šarapovové rozhněvala. Blonďatá tenistka na ní uvedla, že ji Mezinárodní tenisová federace (ITF) před několika dny dopisem informovala o tom, že na letošním Australian Open měla pozitivní test na meldonium, jenž od 1. ledna figuruje na seznamu zakázaných látek.

Šarapovová přiznala, že tento přípravek brala posledních deset let. V té době byla látka ještě na seznamu legálních. O tom, že je od letošního roku již zakázaná, nic netušila. "Udělala jsem obrovskou chybu, že jsem se nepodívala na aktualizovaný seznam zakázaných látek," řekla pětinásobná grandslamová vítězka. Zároveň sdělila, že je připravená nést za své selhání  následky, a s ITF hodlá spolupracovat.

Ruská tenistka Capriatiovou vytočila, protože Američanka cítila, že její kariéra skončila předčasně i zčásti proto, že odmítla podvádět. „Neměla jsem bohatě placený lékařský tým, který by mně pomohl podvádět a obcházet systém a čekat, až s námi věda srovná krok," uvedla.

jsv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..