Rubriky:

Tenis

Sedm rozhodujících zápasů, sedm výher. Česká síla je v deblu

18. dubna 2016 08:02 - Lucern

Když v zápase Fed Cupu rozhoduje debl, není třeba se bát. České tenistky za stavu 2:2 na zápasy vyhrály od února 2010 sedm rozhodujících čtyřher po sobě.

 

Urs Flueeler, ČTK/AP

„Potkal jsem se před čtyřhrou s Yvesem Allegrem (deblista, který hrál v Praze roce 2007 daviscupovou baráž po boku Rogera Federera - pozn. red.) a on říká: To je hrozný, zase ten debl. A já na to: No jo, ale my vždycky vyhrajeme. Tak se tomu jen smál," líčil kapitán Petr Pála po semifinále v Lucernu. Po ruce má totiž specialistky, které mají čtyřhru v malíčku.

Debl hrály za Pálovy éry ve Fed Cupu Květa Peschkeová i Iveta Benešová. Zkušenosti uplatnila Barbora Strýcová, ale i Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká. „Čtyřhra, to je česká síla. V Davis Cupu i ve Fed Cupu," řekl Pála. „Tým je složený tak, že máme různé možnosti. A když se v deblu zvedla i Kája Plíšková, je to zase jednodušší."

Podle kapitána je ale důležitá hlavně výchova. „U nás se debl hraje na turnajích od malička. Když jsem byl v Belgii, tak tam děti čtyřhru vůbec nehrály. Ale u nás? Když prohrajete singl, hrajete debl. Každý zápas je pro dítě dobrý, tím zlepšuje svoje údery."

Zkušenosti se hodí. „Když se za stavu 2:2 dostanu na debl, je to krása," usmívala se stříbrná medailistka z olympijské čtyřhry 2012 Hradecká. „Měla jsem vedle sebe Lucku a věděla jsem, že mi pomůže. Šlo to hladce," ulevilo se Plíškové po bitvě se Švýcarskem.

Vítězné české debly ve FC za stavu 2:2 
1. kolo 2010 s Německem Hradecká, Peschkeová
Semifinále 2011 v Belgii Benešová, Strýcová
Finále 2011 v Rusku Hradecká, Peschkeová
1. kolo 2014 ve Španělsku Hlaváčková, Strýcová
Finále 2015 s Ruskem Plíšková, Strýcová
1. kolo 2016 v Rumunsku Plíšková, Strýcová
Semifinále 2016 ve Švýcarsku Hradecká, Plíšková
Marek Burkert (Lucern), Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..