Rubriky:

Tenis

Nedvěd sahá po Zlatém míči

13. května 2003 11:47 - PRAHA

Obránce Juventusu Ciro Ferrara sice získal v sobotu posedmé titul mistra italské ligy, hlavní pozornost médií byla ale věnována Pavlu Nedvědovi. Český reprezentant se stal v turínském mužstvu hvězdou číslo jedna a stále častěji je uváděn jako žhavý kandidát na Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu Evropy.

 

ČTK

Německá agentura SID po rozuzlení boje o titul v italské lize dokonce napsala, že "neúnavný Čech má nakročeno za oceněním pro nejlepšího hráče světa".

"Kdybych si mohl vybrat, raději bych vyhrál Ligu mistrů," dává Nedvěd přednost týmovému triumfu v prestižní soutěži před individuálním úspěchem. Šanci přiblížit se vysněnému cíli bude mít ve středu, kdy Juventus hostí v semifinálové odvetě Real Madrid a bude dohánět jednogólové manko.

Nedvědův týden
LIGA MISTRŮ Stále v obraně! To dlouho nepamatuji
SERIE A Obhájili jsme, ale už myslíme na Real

První zpovídaný

Nedvědova pozice hvězdy roste zápas od zápasu nejen na hřišti, ale i mimo něj. Po příletu turínského velkoklubu k prvnímu utkání semifinále Ligy mistrů v Madridu španělští novináři vyzpovídali jako prvního kapitána české reprezentace.

Podobně vypadala situace po sobotním zápasu s Perugií, v němž si 'Stará dáma' zajistila remízou 2:2 v předstihu titul. Italská agentura ANSA přinesla nejprve bleskové interview s Nedvědem, teprve pak přišli na řadu trenér Marcello Lippi a další hráči včetně kapitána Alessandra del Piera.

"Celý život jsem o tomhle zápasu snil a už se nemohu dočkat, až vyběhnu na hřišti. Doufám, že pro nás sezóna skončí až 28. května ziskem trofeje v Lize mistrů," svěřil se český záložník před bojem o finále Champions League ještě na ploše stadionu Delle Alpi. Kouč Lippi ho v sobotu šetřil a na hřiště poslal Nedvěda jen na půl hodiny.

PRVNÍ FINALISTA Bitevní pole San Siro

Nejvýznamnější přestup 'Staré dámy'

Také agentura Reuters spojuje sedmadvacátý triumf Juventusu v italské lize hlavně s osobou českého hráče. "Jeho góly a nespoutaná hra po celém hřišti byly základem výkonů, které mohou přinést Juventusu nezapomenutelnou sezonu," napsal Reuters. Nedvědův předloňský příchod z Lazia byl podle agentury jasně nejvýznamnějším přestupem, který si vymohl v Juventusu trenér Lippi.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • French Open - muži
  • French Open - ženy
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..