Rubriky:

Tenis

Češi ji nesnáší. Djokovič ale Murrayho manželce vysekl poklonu

2. prosince 2016 09:54 - Londýn

Nemalou část českých tenisových fanoušků už jen její přítomnost v hledišti irituje, ale pro bývalou tenisovou jedničku Novaka Djokoviče si manželka jeho následovníka na trůnu Andyho Murrayho zaslouží velkou úctu. Kim Searsová má podle Srbova mínění na životní sezóně britského tenisty velký podíl.

 

Toby Melville, Reuters

Ani sám Murray není v tuzemsku příliš populární, ale od loňského ledna je na tom v tomto ohledu mnohem hůř jeho drahá polovička. Může za to vyhecovaná atmosféra tehdejšího semifinále Australian Open, v němž Searsová vykřikla na adresu českého tenisty Tomáše Berdycha: „A teď to kur.. máš, ty český hov.."

Od té doby se ale mnohé změnilo. Berdych už není pro Brita tak velký rival, ale jen jedním z řady soupeřů, které bez problémů poráží. Murray se pyšní přízviskem světová tenisová jednička a od zmíněného incidentu v Melbourne se stihl s partnerkou oženit a oslavit narození potomka.

Když Murray nedávno stvrdil svoji pozici vítězstvím ve finále Turnaje mistrů nad Novakem Djokovičem, sám Srb se svého přemožitele zastával, že by mu měli novináři nyní dát trochu pohov.

„Měli bychom nechat Andyho si tohle trochu užít, stejně tak jako jeho tým a manželku," bránil svého soka před dotazy na hájení nově získané pozice prvního hráče světa.

Djokovič, sám čerstvý otec, vyjádřil velké uznání právě manželce Kim. „Pánové, ona si zaslouží opravdu velké uznání. Porodila letos dítě a cestovala po celém světě. Od své ženy Jeleny vím, čím si ona musela coby matka projít. Takže, Kim, dobrá práce. Možná to měla celé těžší než Andy," myslí si rodák z Bělehradu.

Murray ho sesadil z dlouho okupované pozice sérií skvělých výsledků po obnovení spolupráce s koučem Ivanem Lendlem. Pomohl mu ale i fakt, že Djokovič si po splněném snu v podobě triumfu na Roland Garros prošel fází jistého vyhoření.

Není ale pochyb o tom, že bude chtít v nové sezóně získat ztracenou pozici zpět. Murray však pro něho není jen velkým soupeřem, ale také dlouholetým kamarádem. Oba se znají z turnajů prakticky od dětství a vřelý vztah jim vydržel do dneška.

„Hodně si spolu povídáme, i proto, že jsem poprvé otcem. Bavili jsme se o těžkostech toho, jak vybalancovat svůj život, když máte rodinu a do toho hodně cestujete a tvrdě makáte. Sice proti sobě hrajeme velké zápasy, v nichž jde o hodně, ale vždy jsme spolu vycházeli dobře," prozradil Murray.

„Oba jsme byli se svými partnerkami od osmnácti devatenácti let. Navzájem se známe dlouho, i naše manželky. Ať si myslí každý, co chce, ale máme spolu dobrý vztah," dodal Brit.

roj, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..