Rubriky:

Tenis

Tomic a Medveděv dostali pokuty za nevhodné chování ve Wimbledonu

6. července 2017 15:00 - Londýn

Australský tenista Bernard Tomic dostal pokutu 15 000 dolarů (344 000 korun) za komentáře po vyřazení v prvním kole Wimbledonu a za to, že v utkání s Němcem Mischou Zverevem předstíral zranění. Ruskému mladíkovi Daniilu Medveděvovi, který po prohře v druhém kole hodil mince směrem k rozhodčí, nařídila Mezinárodní tenisová federace zaplatit 14 500 dolarů (333 000 korun).

 

Alastair Grant, ČTK/AP

Tomic po hladké porážce se Zverevem uvedl, že se na kurtu nudil a že už dlouho marně hledá motivaci v tréninku i zápasech. Během utkání si vyžádal pauzu na ošetření, i když mu podle ITF nic nebylo. Pokuta ho připraví zhruba o třetinu finanční odměny za účast v prvním kole londýnského grandslamu, která činí 35 000 liber (milión korun).

Kvůli vystoupení na tiskové konferenci navíc s Tomicem rozvázal smlouvu výrobce raket Head. "Jeho prohlášení rozhodně neodpovídají našemu přístupu, vášni a respektu pro tenis a profesionalitu. Proto jsme se rozhodli ukončit s Bernadem Tomicem spolupráci," uvedla společnost v prohlášení.

Medveděv v prvním kole překvapil výhrou nad Švýcarem Stanem Wawrinkou, v dalším zápase podlehl v pěti setech Belgičanovi Rubenu Bemelmansovi. Před odchodem do šaten vytáhl peněženku, vzal z ní mince a hodil je k umpiru. Jednadvacetiletému hráči se zdálo, že portugalská rozhodčí Mariana Alvesová nadržuje jeho soupeři. Později se za své chování omluvil. "Měl jsem horkou hlavu a udělal špatnou věc. Nevím proč. Bylo to fakt stupidní," řekl Medveděv.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • US Open 2018 - ženy
  • US Open 2018 - muži
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..