Rubriky:

Tenis

Kresta se důkladně připravoval na řecké 'tropy'

4. června 2003 09:36 - LAMIA

V pátek začíná šestý podnik letošního seriálu mistrovství světa v automobilových soutěžích. Na startu řecké Acropolis rallye bude jediným Čechem Roman Kresta, sedmadvacetiletý pilot Peugeotu 206 WRC francouzského soukromého týmu Bozian. Vedle něho oproti jiným podnikům usedne Jan Tománek, místo obvyklého navigátora Miloše Hůlky.

 

internet

Kresta se objeví v seriálu potřetí, po Monte Carlu a Švédsku. Původně plánoval jen pět startů, řecká soutěž v 'itineráři' nebyla - jen červencová rallye v Německu a říjnové v Itálii a Španělsku. Nakonec však plány po dohodě s týmem změnil.

"Jsme moc rádi, že můžeme v Řecku startovat. Chceme získat další zkušenosti na šotolině," uvedl Kresta, který v Řecku jel už v roce 2001 s fordem, ale kvůli havárii a poruše absolvoval jen tři erzety. "Bude tam horko, doslova tropy, ale my máme dobré auto i tým," podotkl český jezdec.

A jak se na tropické počasí připravoval? "Měl jsem intenzivní přípravu. Hodně jsem běhal, posiloval, chodil na masáže. Chtěl jsem být co nejlépe připraven, bude to náročná soutěž," odvětil Kresta, který se musí obejít bez navigátora Hůlky.

Ten se před několika dny nečekaně rozhodl přerušit aktivní kariéru. Kresta se proto narychlo domluvil s bývalým spolujezdcem, který byl jeho kolegou až do listopadu loňského roku. Domluva však platí zatím jen pro řeckou soutěž.

ČTK, Novinky

Zrušit


Podsekce:

       
  • French Open - muži
  • French Open - ženy
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..