Rubriky:

Tenis

Můžeš mi zaplatit všechny drinky, navrhla poražená finalistka US Open. Vítězka souhlasila

10. září 2017 09:21 - New York/Praha

Recept, jak překonat žal z porážky ve finále US Open, nejspíš docela snadno našla americká tenistka Madison Keysová. Když se po skončení bitvy o titul bavila s vítězkou, navrhla jí, že může zaplatit po finále všechny drinky v baru, kam si v rámci oslav zajdou. A vítězná Sloane Stephensová souhlasila. "Podle všeho jich budu muset zatáhnout hodně," smála se vítězka.

 

Andres Kudacki, ČTK/AP

Po nečekaně jednoznačném finále US Open došlo k neobvyklé scéně, když obě finalistky před vyhlášením seděly vedle sebe na židlích a povídaly si. "Madi je jedna z mých nejlepších kamarádek a pro tenhle zápas bych si nemohla přát nikoho víc. Říkala jsem jí, že je škoda, že to nemohla být remíza. Je úžasné, že s ní tady teď můžu stát, tohle je opravdové přátelství," uvedla Stephensová při vyhlášení.

Později na tiskové konferenci však žertovala a tvrdila, že jí Keysové nebylo po finále vůbec líto. "Proč? Vždyť byla také ve finále. A viděli jste ten šek, který měla dostat? Myslím, že bude v pohodě," rozesmála novináře Stephensová.

O dva roky mladší Keysová si za porážku připsala 1,8 miliónu dolarů. Vítězka Stephensová nicméně více než dvakrát tolik, 3,7 miliónu, čímž se přiblížila dosavadnímu kariérnímu výdělku 4,5 miliónu.

Když už se jí to nepovedlo při zápase, pokusí se jejímu účtu ulehčit Keysová v baru, do kterého se společně finalistky chystaly. "Půjdeme na 1000 procent. A ona mi může zaplatit všechny drinky," uvedla Keysová, s čímž se Stephensová smířila: "Jo jo, podle všeho jich budu muset zatáhnout hodně," řekla žena, jež se díky nečekanému triumfu posune z 83. na 17. místo světového žebříčku.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • US Open 2018 - ženy
  • US Open 2018 - muži
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..