Rubriky:

Tenis

Tenisté narazí v prvním kole Davis Cupu na silný tým

26. září 2006 12:16 - PRAHA

Čeští tenisté se musejí připravit na to, že v únorovém prvním kole Světové skupiny Davisova poháru narazí na silný celek. Po úspěchu ve víkendové baráži v Nizozemsku se sice v žebříčku týmové soutěže posunuli na patnáctou příčku, což na nasazení nestačí.

Při čtvrtečním losování v Římě tak Češi narazí na jeden z osmi favorizovaných týmů, mezi nimiž jsou finalisté letošního ročníku Rusko a Argentina i vítězové z roku 2005 Chorvati.

Letošní finalisté jsou nejvýše nasazení a budou zařazeni do opačných polovin pavouka. Zatímco Rusové by v případném duelu s českým týmem měli výhodu domácího prostředí, protože se před třemi lety hrálo v Ostravě, s Argentinou by čeští tenisté hráli doma. Loni totiž v prvním kole neuspěli na jihoamerické antuce.

Do České republiky by mohli přijet také Američané, Australané a Francouzi. Na půdě soupeře by čeští tenisté hráli v Rusku a také v případě, že by jim los přisoudil Španělsko. Mezi nasazenými jsou ještě Bělorusové, s nimiž stejně jako s Chorvaty ještě Češi nehráli, takže by o pořadateli v obou případech rozhodl los.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..