Rubriky:

Vodní sporty

Vojtová s Maškem obhájili na MS bronz v disciplíně C2 mix

28. září 2018 15:40 - Rio de Janeiro
(Aktualizováno: 28. září 2018 22:16)

Veronika Vojtová a Jan Mašek obhájili na mistrovství světa ve vodním slalomu bronzové medaile v závodě smíšených posádek deblkanoí. Tereza Fišerová s Jakubem Jáněm po vítězství v semifinále skončili v olympijském kanálu v Riu de Janeiro čtvrtí. V sobotním programu MS ve slalomu pojede o medaile jen kanoista Rak. Gebas, Rohan ani kajakářky Vojtová, Valíková a Kudějová v semifinále neuspěli.

 

Martin Hladík

Titul získali Poláci Aleksandra Stachová s Marcinem Pochwalou, kteří s jedním dotykem branky porazili o 36 setin čistě jedoucí obhájce zlata Margaux Henryovou s Yvesem Prigentem z Francie. Vojtová s Maškem s jedním "šťouchem" zaostali za vítězi o 3,77 sekundy, Fišerová s Jáněm si připsali dva dotyky a od titulu je dělilo téměř sedm sekund.

"S Verčou jsme už docela sladění. Jdeme se na tom tak dvakrát týdně svést, jezdíme spolu už druhý rok a už to docela jde," řekl Mašek. "Po semifinále jsem byl takový rozčarovaný, protože se nám jízda vůbec nepovedla. Naštěstí jsme to do druhé jízdy nakoukali z videa, spoustu věcí jsme změnili a nakonec se nám to podařilo celkem pěkně sjet," dodal.

Disciplína C2 mix se vrátila do programu MS vloni v Pau po 36 letech a letos definitivně nahradila závody mužských deblkanoí. Zatímco ve Francii tehdy bylo na startu jedenáct smíšených dvojic, v Brazílii usilovalo o medaile jen sedm lodí. "Startovalo tu trochu méně lidí než v loňském roce, protože je to trochu z ruky, ale ta konkurence tady byla," podotkl Mašek.

Mistrovství světa ve vodním slalomu v Riu de Janeiro:
C2 mix:
1. Stachová, Pochwala (Pol.) 106,48 (2 tr. sekundy)
2. Henryová, Prigent (Fr.) -0,36 (0)
3. Vojtová, Mašek -3,77 (2)
4. Fišerová, J. Jáně (všichni ČR) -6,82 (4).
ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty