Plavkyně Baumrtová vylepšila na domácím šampionátu dva rekordy

Osmnáctiletá chomutovská plavkyně Simona Baumrtová překonala v úvodním finálovém bloku na mistrovství republiky v Praze dva české rekordy. V podolském bazénu v pátek zaplavala znakařskou dvoustovku za 2:11,89 a ve finále polohového závodu na 200 metrů zvítězila časem 2:16,53.

Dosavadní rekord na krátké polohovce vydržel v čele historických českých tabulek téměř čtrnáct let, v roce 1995 ho na univerziádě ve Fukuoce vytvořila Lenka Maňhalová. Baumrtová její výkon překonala o 67 setin sekundy.

Na znakařské dvoustovce naopak Baumrtová vylepšila vlastní národní rekord, který byl starý sotva tři týdny. Na počátku června zaplavala v Barceloně čas 2:13,40, dnes tak dokázala zrychlit o více než půldruhé sekundy.

Rekord na 50 metrů prsa posunuli hned dva plavci. Osm let starý čas Daniela Málka 28,22 sekundy nejprve v semifinále překonal o 11 setin Jiří Jedlička, ve finále ale vyhrál navlas stejným výkonem 28,11 Petr Bartůněk.