Rubriky:

Vodní sporty

Skifař Synek suverénně ovládl první díl veslařského SP v Bledu

30. května 2010 12:08 - BLED

Skifař Ondřej Synek vyhrál první závod Světového poháru ve veslování ve slovinském Bledu. Stříbrný medailista z olympijských her v Pekingu dnes zvítězil stylem start - cíl a druhého Brita Alana Campbella porazil o více než čtyři sekundy.

 

Alik Keplicz, ČTK/AP

Veslař pražské Dukly postoupil ze čtvrtfinále i semifinále z druhého místa, ve finále ale potvrdil, že je na začátku sezóny ve skvělé formě. Na prvním mezičase s ním ještě Campbell držel krok, ale v polovině trati měl již Synek náskok dvě vteřiny a jistě si dojel pro vítězství.

"Až jsem byl překvapený, jak to šlo jednoduše. Nikdy jsem nezávodil tak, že bych vedl od startu do cíle. Většinou jsem spíše útočil zezadu. Teď to ale šlo tak nějak samo," řekl spokojený Synek ČTK. Svěřenec trenéra Milana Dolečka staršího si v zimě vytvořil několik osobních rekordů na trenažéru a na vodě potvrdil, že se mu příprava vydařila. "Nic jsem nezanedbal. Teď už jen tu formu udržet a stupňovat," pousmál se.

Synek v Bledu startoval na nové lodi značky Empacher, na které trénuje jen krátce. S testem byl maximálně spokojený. "Starou jsem ani nevybalil a ukázalo se, že mi ta nová vyhovuje. Bylo to taky na jedničku," řekl Synek, který si připsal devátý triumf v SP v kariéře. Šestkrát byl nejrychlejší na skifu a třikrát na dvojskifu.

Další dvě české posádky, které se představily ve finálových bojích, na stupně vítězů nedosáhly. Dvojskif sester Jitky a Lenky Antošových skončil čtvrtý, když jej od třetího místa dělily více než dvě sekundy.

Pátá dojela čtyřka bez kormidelníka ve složení Michal Horváth, Milan Bruncvík, Milan Doleček a Jan Gruber. Svěřenci trenéra Petra Blechy zaostali za medailovou pozicí o sekundu.

Trojnásobné zastoupení mělo české veslování v B finále. Nejlépe si v nich vedla čtyřka bez kormidelníka lehkých vah Ondřej Vetešník, Jan Vetešník, Jan Kopáč a Miroslav Vraštil, kteří "béčko" vyhráli a obsadili celkově sedmé místo. Párová čtyřka David Jirka, Tomáš Karas, Jakub Podrazil, Jakub Makovička byla třetí a dvojskif Petr Vitásek, Jakub Houska čtvrtý.

Druhý díl SP se uskuteční od 18. do 20. června v Mnichově.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty