Indruch byl druhý v semifinále SP ve Francii a má jisté MS

L´ARGENTIÉRE-LA-BESSÉE

Český kanoista Tomáš Indruch obsadil druhé místo v semifinálové jízdě druhého dílu Světového poháru ve francouzském L'Argentiére-la-Bessée. Spolu s ním postoupil do sobotního finále Stanislav Ježek.

Kanoista Stanislav Ježek postoupil v L'Argentiére-la-Bessée do finále.

Indruch v semifinále na řece Durance ztratil 2,28 sekundy na nejrychlejšího domácího Denise Gargauda-Chanuta a účastí mezi finálovou desítkou potvrdil svou účast na mistrovství světa v Čunovu. Ježek, jenž byl minulý týden v úvodním dílu SP v Tacenu druhý, obsadil deváté místo s odstupem 3,03 sekundy. Před branami finále zůstal 21. Vítězslav Gebas.

Pětatřicetiletý Indruch zatím potvrzuje, že se mu voda v L'Argentiére-la-Bessée vyhovuje. Před pěti lety se tam na mistrovství Evropy ziskem bronzu postaral o jedinou českou individuální medaili.

Do finále kanoistek neprošla Kateřina Hošková, která v semifinále neprojela dvě branky a obsadila 16. pozici.

V sobotu je na programu semifinále a finále kajakářů a obou kategorií C1, v neděli budou o body do SP bojovat kajakářky a deblkanoisté.