Kanoista Slanina přidal ke zlatu bronz ze SP v Banja Luce

3. července 2021 19:19 - Banja Luka

Kanoista Vladimír Slanina navázal na páteční zlatou medaili bronzem ve sprintu na Světovém poháru ve sjezdu na divoké vodě v Banja Luce. Od druhého místa ho dělily pouhé čtyři setiny sekundy. Závod vyhrál Francouz Nicolas Sauteur, další Čech Václav Kristek byl pátý.

Ivana Roháčková

Sobotní trať byla oproti pátku změněna. Technicky náročnou a divokou pasáž nahradil poklidný kamenatý úsek. "Změna je opravdu rapidní. Z krásných vln a divoké vody jsme přešli v podstatě na rovnou řeku. Charakter trati je úplně jiný a člověk se musí přizpůsobit odlišné povaze vody," uvedl Slanina.

Kanoistka Marie Němcová obsadila opět čtvrté místo, stejně jako deblkanoe Marek Rygel, Petr Veselý. Mezi kajakáři byli z Čechů nejlepší pátý Karel Slepica a osmá Klára Vaňková.

SP v Banja Luce uzavře v neděli dlouhý sjezd.

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.