Čeští dálkoví plavci mají bronz z MS v družstvech

DUBAJ

Ačkoliv žádný český reprezentant nezískal na mistrovství světa v dálkovém plavání v Dubaji individuální medaili v závodu na 25 kilometrů, výprava se raduje z bronzové medaile na této distanci v soutěži družstev. Zasloužili si o to Yvetta Hlaváčová, Jakub Fichtl a Rostislav Vítek. Individuální titul vybojoval Australan Brendan Capell.

Soutěž týmů vyhráli právě Rusové před Francií, Australané skončili v součtu tří časů pouhých 23 sekund za Českou republikou.

Fichtl, pro kterého to byl první závod na 25 km na vrcholné soutěži v kariéře, doplaval na lichotivé šesté pozici. Původně se na start postavil hlavně proto, aby celku pomohl zasáhnout právě do hodnocení týmů, ale nakonec si připsal největší individuální úspěch v životě.

Druhý český zástupce na startu Rostislav Vítek byl dvanáctý a o pět pozic vylepšil své umístění z šampionátu v Barceloně 2002. Na špičku ztratil kolem třináctého kilometru, kdy dostával křeče do třísel, ale svou pozici udržel až do cíle. Družstvu tak pomohl zopakovat bronz z egyptského Šarm el Šejchu před dvěma lety, kde startoval místo Fichtla Pavel Srb.