Kajakářka Kudějová si znovu vyjela ve Španělsku třetí příčku

Seu d'Urgell

Česká kajakářka Kateřina Kudějová obsadila na Světovém poháru ve vodním slalomu ve španělském Seu d'Urgell třetí místo. Stupně vítězů těsně unikly deblkanoistům Jonáši Kašparovi a Marku Šindlerovi, kteří skončili čtvrtí o 19 setin za slovinskou posádkou Luka Božič, Sašo Taljat.

Kanoistika - ilustrační foto.

Kudějová v neděli prošla do finále jako jediná z českých reprezentantek, když v semifinále obsadila poslední postupové desáté místo. Osmnáctiletá Karolína Galušková byla sedmnáctá a nenavázala na šesté místo z předchozího závodu v Augsburgu. Dvojnásobná olympijská vítězka Štěpánka Hilgertová skončila na 22. příčce a finále jí uniklo stejně jako v Německu.

Třiadvacetiletá Kudějová si vynahradila semifinálový neúspěch z Augsburgu a na olympijské trati z roku 1992 zopakovala třetí místo z loňska. Ve finále nestačila jen na Slovinku Evu Terceljovou a Britku Elizabeth Neaveovou. Jako poslední mohla českou kajakářku odsunout z pódia vítězka semifinále Slovenka Jana Dukátová, exmistryně světa však i vinou dotyku na jedné brance skončila čtvrtá o 22 setin za Kudějovou.

V deblkanoích zvládli skvěle semifinále Ondřej Karlovský a Jakub Jáně, kteří v něm skončili těsně druzí, ale finálová jízda jim nevyšla a propadli se na osmé místo. Naopak Kašpar se Šindlerem útočili z desáté pozice a o medaili je připravila až poslední startující loď. Francouzští mistři Evropy Nicolas Peschier a Pierre Labarelle se zařadili na druhé místo za krajany Gauthiera Klausse a Matthieua Péchéa. Dvojnásobní olympijští medailisté Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek byli sedmí.