Vodní sporty

Kajakářka Kudějová si znovu vyjela ve Španělsku třetí příčku

7. července 2013 14:00 - Seu d'Urgell
(Aktualizováno: 7. července 2013 14:15)

Česká kajakářka Kateřina Kudějová obsadila na Světovém poháru ve vodním slalomu ve španělském Seu d'Urgell třetí místo. Stupně vítězů těsně unikly deblkanoistům Jonáši Kašparovi a Marku Šindlerovi, kteří skončili čtvrtí o 19 setin za slovinskou posádkou Luka Božič, Sašo Taljat.

Luboš Hilgert

Kudějová v neděli prošla do finále jako jediná z českých reprezentantek, když v semifinále obsadila poslední postupové desáté místo. Osmnáctiletá Karolína Galušková byla sedmnáctá a nenavázala na šesté místo z předchozího závodu v Augsburgu. Dvojnásobná olympijská vítězka Štěpánka Hilgertová skončila na 22. příčce a finále jí uniklo stejně jako v Německu.

Třiadvacetiletá Kudějová si vynahradila semifinálový neúspěch z Augsburgu a na olympijské trati z roku 1992 zopakovala třetí místo z loňska. Ve finále nestačila jen na Slovinku Evu Terceljovou a Britku Elizabeth Neaveovou. Jako poslední mohla českou kajakářku odsunout z pódia vítězka semifinále Slovenka Jana Dukátová, exmistryně světa však i vinou dotyku na jedné brance skončila čtvrtá o 22 setin za Kudějovou.

V deblkanoích zvládli skvěle semifinále Ondřej Karlovský a Jakub Jáně, kteří v něm skončili těsně druzí, ale finálová jízda jim nevyšla a propadli se na osmé místo. Naopak Kašpar se Šindlerem útočili z desáté pozice a o medaili je připravila až poslední startující loď. Francouzští mistři Evropy Nicolas Peschier a Pierre Labarelle se zařadili na druhé místo za krajany Gauthiera Klausse a Matthieua Péchéa. Dvojnásobní olympijští medailisté Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek byli sedmí.