Rubriky:

Vodní sporty

Mistr světa Hradilek opět vyhrál anketu Českého svazu kanoistiky

9. ledna 2014 18:50 - Praha

Kajakář Vavřinec Hradilek se podruhé za sebou stal nejúspěšnějším sportovcem Českého svazu kanoistů (ČSK) ve společné anketě rychlostních kanoistů a vodních slalomářů. Loni v prosinci vyhrál také hlasování v podobné anketě, kterou pod hlavičkou ČSK v Olomouci uspořádaly sekce vodního slalomu a sjezdu za divoké vodě. Ocenění převzal mistr světa ve čtvrtek v pražském hotelu Pyramida.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Hradilek triumfoval za rok 2012 díky stříbru z olympijských her, tentokrát zvítězil zásluhou loňského titulu mistra světa. V pražské Troji vyhrál před mistrem Evropy Jiřím Prskavcem, který v hlasování odborníků z řad trenérů a funkcionářů obsadil druhé místo. Třetí místo patří talentovanému rychlostnímu kanoistovi Martinu Fuksovi, který vyhrál mistrovství Evropy seniorů i v kategorii do 23 let.

Vítězství mezi nejlepšími posádkami obhájili členové čtyřkajaku Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba, kteří přivezli stříbro z mistrovství světa v závodě na 1000 metrů a zlato z evropského šampionátu na stejné olympijské trati. Druhé místo patří deblkanoistům Jaroslavu Volfovi a Ondřeji Štěpánkovi, kteří se na pražském světovém šampionátu ve vodním slalomu rozloučili s bohatou kariérou stříbrnou medailí.

Nejlepším juniorem se stal kanoista Lukáš Rohan, syn olympijského medailisty Jiřího Rohana, který byl druhý na evropském i světovém šampionátu své kategorie. Na druhém místě skončila kajakářka Amálie Hilgertová, šestnáctiletá neteř dvojnásobné olympijské vítězky Štěpánky Hilgertové. V nové sezóně se mohou utkávat, neboť pětačtyřicetiletá legenda se rozhodla, že bude pokračovat v kariéře.

Anketa Českého svazu kanoistiky za rok 2013:
Jednotlivci:
1. Hradilek
2. Prskavec (oba vodní slalom, K1)
3. Fuksa (rychlostní kanoistika, C1).
Týmy:
1. Havel, Trefil, Dostál, Štěrba (rychlostní kanoistika, K4)
2. Volf, Štěpánek (vodní slalom, C2)
3. Radoň, F. Dvořák (rychlostní kanoistika, C2).
Junioři:
1. Rohan (vodní slalom, C1)
2. A. Hilgertová (vodní slalom, K1)
3. Veselý (rychlostní kanoistika, K1).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty