Rubriky:

Vodní sporty

Humpolec a Hájek se stali veslařskými mistry světa do 23 let

26. července 2014 17:27 - Varese

Michael Humpolec a Jan Hájek se stali veslařskými mistry světa do 23 let v kategorii dvojka bez kormidelníka lehkých vah. Čeští reprezentanti dnes v italském Varese vylepšili loňský výsledek ze stejného šampionátu v Linci, kde získali bronzové medaile.

Humpolec s Hájkem ovládli finálovou jízdu stylem start-cíl. Ve vedení byli již na prvním mezičase - na metě 500 metrů. Na kilometru pak měli na své nejbližší pronásledovatele k dobru již čtyři sekundy, což se ukázalo jako rozhodující. Mocně finišující Britové Charles Waite-Roberts a Wilf Kimberley dokázali stáhnout ztrátu jen na půl vteřiny.

"Chtěli jsme začít rychle, ujet ostatním a kontrolovat závod. Stále si neuvědomuju, co se nám podařilo, ale vyhráli jsme a s tímto cílem jsme sem přijeli," uvedl Hájek na webu Mezinárodní veslařské federace.

Další dvě české posádky se v Itálii představí ve finále v neděli. O medaile budou bojovat skifařský juniorský mistr světa z roku 2012 Michal Plocek a dvojskif lehkých vah Jiří Šimánek, Martin Slavík.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty