Volf se Štěpánkem vyhráli úvodní závod SP vodních slalomářů

ATÉNY

Čeští deblkanoisté Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem vyhráli suverénním způsobem úvodní závod Světového poháru v Aténách. Čerství mistři Evropy v neděli porazili o téměř sedm sekund olympijské vítěze bratry Hochschornerovy ze Slovenska. Třetí skončili s odstupem půlsekundy další slovenští sourozenci Škantárové.

Volf se Štěpánkem útočili na olympijském kanálu Helenikos, na němž loni vybojovali bronzovou medaili, z druhého místa po semifinále. Na rozdíl od první jízdy, v níž inkasovali čtyři trestné sekundy za dva dotyky branky, již nechybovali a navíc opět zajeli nejrychlejší čas.

"Dnes jsme měli den," řekl spolupracovníkovi ČTK Štěpánek. "Letos bychom chtěli vyhrát celou sérii Světového poháru a tohle byl po vítězství na mistrovství Evropy důležitý druhý krok," uvedl zadák. "A půjdeme to dneska pořádně oslavit," dodal s úsměvem.

Svou pozici nejlepší posádky po semifinále pak neunesli Francouzi Philippe Quemerais s Yannem Lepennecem, připsali si deset sekund a propadli se až na konec výsledkové listiny finále. Volf se Štěpánkem tak napodobili výkon Štěpánky Hilgertové, která v Aténách vyhrála v sobotu závod kajakářek.

Pátým místem se v Aténách prezentovali Marek Jiras s Tomášem Mádrem, kterým se přičítalo osm sekund. Třetí čeká deblkanoe Lukáše Přindy a Marka Vladaře skončila se sedmi dotyky osmá.

Mezi nejpočetnější skupinou kajakářů kraloval Francouz Fabien Lefevre, česká výprava mladých závodníků svého zástupce v desetičlenném finále neměla. Lukáš Kubričan obsadil dvacátou příčku, o tři místa za ním byl klasifikován Luboš Hilgert mladší, Jindřich Beneš skončil pětatřicátý.

Muži - K1:
1. Lefevre (Fr.) 178,12 (0 tr. sekund), 2. Molmenti (It.) 182,16 (2), 3. Kauzer (Slovin.) 183,10 (4), ...20. Kubričan 96,42 (0), 23. Hilgert 98,22 (2), 35. Beneš (všichni ČR) 105,17 (10) - nepostoupili do finále.