Rubriky:

Vancouver 2010

Vysílací práva na OH 2014 a 2016 získala společnost Sportfive

18. února 2009 13:05 - ATÉNY

Vysílací práva na olympijské hry v letech 2014 a 2016 pro evropský region přidělil Mezinárodní olympijský výbor sportovní agentuře Sportfive. Ta už vlastnila i práva na loňský evropský šampionát ve fotbale. Znovu se tak zvýšila možnost, že OH nebudou vysílat veřejnoprávní televizní stanice.

"Společnost Sportfive získala práva pro všechny mediální platformy včetně televizního, internetového či mobilního vysílání pro 40 evropských zemí," uvádí se ve středečním prohlášení MOV. V této skupině chybí Francie, Německo, Itálie, Španělsko, Turecko a Británie, s kterými MOV řeší prodej práv individuálně.

Od tohoto kroku si olympijští funkcionáři slibují větší příjem za vysílání přenosů z OH. Od roku 1956 až po londýnskou olympiádu v roce 2012 vlastnila práva Evropská vysílací unie (EBU), jejímž členem je i Česká televize.

Za vysílání loňské olympiády v Pekingu zaplatila EBU 443,4 milionu dolarů (asi deset miliard korun), balíček pro roky 2010 až 2012 ji vyšel zhruba na 560 miliónů eur (16 miliard korun). Její nabídku na další roky ale MOV na konci loňského roku zamítl.

Na společnosti Sportfive je nyní nalezení vhodných partnerů pro jednotlivé země a typy vysílání. V minulém roce se v České republice dohodla s televizí Prima, která mistrovství Evropy ve fotbale vysílala poprvé v historii.

Agentura musí podle dohody s MOV zajistit minimálně 200 hodin přenosů na volně přístupných kanálech při letních olympijských hrách a 100 hodin přenosů ze zimní olympiády v Soči. "Tato dohoda odstartuje novou éru ve vysílání olympiády," uvedl šéf MOV Jacques Rogge.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Vancouver 2010

Filtr článků - Vancouver 2010


Podsekce:

                 

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..