Rubriky:

Vancouver 2010

Šperl: Omlouvat se může, ale už to nevrátí

20. února 2006 09:10

Veškeré úsilí běžce na lyžích Milana Šperla, směřované k nedělním olympijskému závodu štafet přišlo vniveč neuvěřitelným kiksem manažera Žalčíka, jehož omyl poslal do závodu náhradníka Kožíška. "Tady jsou všechna slova zbytečná," říkal smutný Šperl po závodu, zatím co skrýval slzy za brýlemi.

Kdy jste se dozvěděl, že nepojedete závěrečný úsek štafety?
Přijel jsem na stadión s tím, že se normálně připravím na závod. Najednou jsem slyšel z vysílačky, že štafeta je přihlášená blbě a místo mne poběží čtvrtý úsek Dušan Kožíšek. Přihlašuje se pět lidí, z nichž je jeden náhradník. Žalčík to přihlásil jinak, než mu to řekl trenér Petrásek.

Co v tuto chvíli cítíte?
Zklamání, obrovské zklamání. Těžko se mi o tom hovoří... Jednak s tím, co se stalo ráno mně i s konečným výsledkem štafety. Nějaká slza ještě ukápne.

Vysvětlil vám Žalčík, jak udělal chybu a omluvil se?
V podstatě nevysvětlil. Nevím, na co myslel... Omlouvat se může jak chce a kolikrát chce. Už to nevrátí. Tady jsou všechna slova zbytečná. Nepamatuji se, že by se někdy něco takového stalo.

Přibližte, co jste dělal od rána?
Strašně moc jsem se těšil a připravoval na závod, v němž jsme chtěli bojovat o medaili. Věřili jsme si. Byl jsem správně nabuzený. Věděl jsem, že to rozhodující bude na mně, protože jsem věřil, že to kluci přivezou vpředu. Cítil jsem se velice dobře, ale samozřejmě to je hypotetické... Tím nechci říct, že bych tu medaili určitě získal. To se dá těžko říct.

Prozradíte, co se dělo v buňce, když jste se dozvěděl o tom, že nepojedete?
To snad asi nechtějte vědět... Nejsem takový, že bych něco rozmlátil, ale trošku jsem si třísknul.

Jenom vy?
Naštvaní tam byli všichni, zejména trenér Petrásek. Deset let práce už nevrátíte. Spousta dřiny přišla vniveč... Z kluků byl v buňce jen Lukáš Bauer, ostatní už se připravovali venku.

Kožíšek tam už byl?
Ještě ne.

Prý šlo vedení hned udělat změnu...
No jo, vlítli tam pět minut po deváté, ale to už bylo pozdě. Tohle je olympiáda, tady nikdo nic mimo reglement neudělá.

Jak jste vůbec prožíval samotný závod?
Snažil jsem se i tak pomoct. Šel jsem vytestovat lyže a při závodě jsem co nejvíc fandil. Bohužel ten poslední úsek byl hodně mizerný. S Dušanem Kožíškem jsem ani nemluvil, šel jsem na trať... Musel jsem se srovnat sám se sebou.

Vy jste ale kvůli štafetě vynechal závod na 15 kilometrů...
Ano, ale byla to stejně klasika, která mi teď úplně nejde. Asi bych ten závod nejel úplně úžasně. Původně jsem se na něj ale připravoval.

Přišel jste o závod, na který jste se těšil. Co vás čeká v příštích dnech?
Musíme změnit plán. Štafeta měla být zároveň rychlým tréninkem na nedělní padesátku.

Nemáte chuť se vším praštit a jet domů?
Samozřejmě zklamaný jsem, ale olympiáda tím nekončí. Stejně jsem byl naštvaný na šampionátu v Oberstdorfu po skiatlonu, ale pak se povedla padesátka. Udělám všechno proto, abych v ní uspěl i tady.

Karel Felt (Pragelato), Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Vancouver 2010

Filtr článků - Vancouver 2010


Podsekce:

                 

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..