Rubriky:

Sázení

Caňase čeká světová čtyřka

27. dubna 2007 11:58

Argentinec Caňas, který se v poslední době dostal do velmi dobré formy, dnes v Barceloně narazí na turnajovou dvojku - Nikolaje Davyděnka. Statistika vzájemných zápasů hovoří lépe pro Argentince, který Rusa porazil třikrát, opačného vítěze mělo jejich střetnutí pouze jednou.

Guillermo Caňas na sebe letos poprvé výrazně poukázal před měsícem a půl v Indian Wells, kde vyřadil světovou jedničku Rogera Federera. Poté ale nestačil na Španěla Carlose Moyu a s turnajem se rozloučil. V tuto chvíli 28. hráč světa překvapil i na Sony Ericsson Open. Se štěstím si sice v prvním kole poradil s Timem Henmanem a ve druhém kole s Juanem Carlosem Ferrerem, ale poté přehrál ve dvou setech Richarda Gasqueta. Ve čtvrtém kole opět narazil na Federera a díky dvěma úspěšně zvládnutým tiebreakům uštědřil Švýcarovi další letošní porážku. To Argentince jistě velmi nabudilo a v dalších zápasech se to jasně projevilo - hladce ve dvou setech přehrál nejprve Robreda a v semifinále i Chorvata Ljubičice. Ve finále sice nestačil na Novaka Djokoviče, ale i tak se žebříčkem ATP posunul rovnou o tři desítky nahoru. Poté si dopřával zaslouženého turnajového odpočinku a pouze se připravoval na antuku. Minulý týden ani nestartoval na turnaji ATP Masters Series v Monte Carlu a tak probíhající turnaj v Barceloně je pro něj vstupem na antukový povrch. Na něm Caňas prokazuje své argentinské geny a vede se mu výborně - ve dvou setech porazil v prvním kole Mirniye, ve druhém Vaňka a včera si stejně hladce poradil i se Španělem Andujarem.

Dnes ale narazí na hráče, který je v žebříčku ATP podstatně výše. Je jím Rus Nikolaj Davyděnko, který má letos prozatím bilanci 18 vítězství a 10 porážek. Rodák z Ukrajiny reprezentující Rusko slavil ve své kariéře celkem 10 turnajových titulů, ale letos se prozatím nikde neprobojoval ani do finále. Nejvíce se mu dařilo na podnicích v Rotterdamu a Doha, kde skončil v semifinále. Mezi nejlepší osmičku se sice probojoval na Australian Open, ale zde nestačil v pětisetové bitvě na Němce Haase. 25letému Davyděnkovi se ani trochu nedařilo před týdne v Monaku, kde odstartoval antukovou sezonu porážkou se Soderlingem. Chuť si tak chce rozhodně spravit v Barceloně, kde měl ve druhém kole velké problémy s Rusem Schukinem a včera si díky dvěma zvládnutým tiebreakům poradil s Volandrim.

Podle bookmakerů společnosti bwin je Caňas favoritem zápasu s kursem 1.47 na jeho vítězství. Sázka na to že do semifinále postoupí Davyděnko, je oceněna kursem 2.31.

Zrušit


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení