Rubriky:

Sázení

Karloviče čeká znovu Clement

23. června 2007 13:51

Velmi blízko svému teprve druhému turnajovému vítězství na okruhu ATP je tenista Ivo Karlovič. Obrovitý Chorvat se v Nottinghamu dostal až do finále, kde dnes narazí na Francouze Clementa.

 

Internet

Ať už dnešní zápas dopadne jakkoliv, letošní sezonu si bude Karlovič velmi dobře pamatovat. Tenista, jehož styl ho předurčuje k úspěchům především na rychlejších površích, svůj zatím jediný titul získal právě v tomto roce. A paradoxně na pomalém povrchu, když v americkém Houstonu porazil několik zkušených antukářů a radoval se bez ztráty setu. Od té doby už se ale Karlovič dokázal skvěle adaptovat i na trávu: na challengeru v Surbitonu došel až do finále, kde nestačil na Tsongu, v Londýně dokázal porazit i Safina, aby ve čtvtfinále prohrál s Arnaudem Clementem, a tento týden v Nottinghamu dokráčel znovu do finále. Během své cesty tu ztratil jediný set; poté, co v prvním kole přehrál Wawrinku, se ve druhém trápil s Francouzem Simonem, kterého porazil až po bitvě 7-6 6-7 6-4. Ve čtvrtfinále už mu Del Potro znovu nedokázal sebrat set, stejně jako v semifinále Dmitrij Tursunov.

Soupeřem ve finále mu bude Arnaud Clement. Také on své turnajové úspěchy dokáže snadno spočítat - radoval se čtyřikrát v letech 2000, 2003 a 2006 a s výjimkou posledního úspěchu ve Washingtonu to pokaždé bylo na domácích turnajích ve Francii. Nyní má na dosah první titul také na trávě. Loni se mu na ní příliš nedařilo, ale v dřívějších letech dokázal, že mu zelený povrch sedí; například v nizozemském Hertogenboschi se dvakrát dostal do finále, kde pokaždé nestačil na silného domácího Schalkena. V letošní sezoně se Clementovi dlouho vůbec nedařilo. Trápil se v hale, nepomohl mu ani přechod na venkovní hard a přes druhé kolo se nedostal ani poté na antuce. Až na trávě se chytil. V Londýně se i přes svého dnešního soupeře, s nímž si vylepšil bilanci na 2-1, dostal do semifinále, kde nestačil na krajana Mahuta. V Nottinghamu pak dokázal porazit zkušeného travaře Johanssona, Gabashviliho, Richarda Gasqueta i dalšího Švéda Bjorkmana se ztrátou jediné sady.

Ve finále tak proti sobě nastoupí dva hráči s dobrou formou, pro něž je tráva možná vůbec nejsilnější povrch. I na ní svedli vyrovnané zápasy, a proto dnešní utkání nemá podle bookmakerů výrazného favorita. Nepatrně víc věří sázkové kanceláře Karlovičovi, na kterého vypsali kurs 1.75. Myslíte si, že Clement proti svému soupeři zvítězí na trávě i potřetí? Potom si vsaďte na Francouze, kurs je 1.85.

Zrušit


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení