Rubriky:

Sázení

Mayer se utká s Tipsarevičem

31. července 2007 10:04

Tenisový turnaj v polských Sopotech má dnes na programu druhý hrací den. Zajímavý souboj jistě slibuje zápas Florian Mayer - Janko Tipsarevič, kterého by se měli diváci dočkat krátce po poledni.

 

imholzsport.ch

Dnešní soupeři se na okruhu ATP ještě nesetkali. Přesto své síly už jednou změřili, před pěti lety na challengeru v řecké Kalamatě. Zápas byl tehdy velmi vyrovnaný a rozhodl ho až tiebreak třetího setu, ve kterém byl úspěšnější o rok mladší Srb. Od té doby sice uteklo moře času, ale z pohledu na žebříček je vidno, že i dnešní duel by mohl být velmi atraktivní. Florian Mayer je v tuto chvíli 35. hráčem světa, když do letošního roku vstupoval z 56. pozice. Letos tedy nehraje špatně, přesto má negativní zápasovou bilanci - 16 vítězství a 18 porážek. Nejvíce se mu dařilo na turnajích v Rotterdamu, Delray Beach a Halle, kde skončil ve čtvrtfinále. Svůj program si navíc zpestřuje challengery, na kterých se mu daří ještě více - v Braunschweigu, Prostějově a Drážďanech se dostal až do finále.

O svůj další úspěch se dnes popere s potetovaným „Tipsym“. Tak zní přezdívka dalšího ze srbských tenistů, kteří v posledních sezonách vlítli na tenisové dvorce jako uragán. Chlapík s piercingem v obočí a vytetovaným citátem Dostojevského na těle se letos blýskl především na Wimbledonu, na němž porazil ve třetím kole v pětisetové bitvě Fernanda Gonzalese - rozhodující set získal v poměru 8:6. Celkově letos odehrál na okruhu ATP 29 zápasů, z nichž vyhrál 14. Na žebříčku ATP je v tuto chvíli o 13 pozic níže než jeho dnešní soupeř.

Podle bookmakerů společnosti bwin je Tipsarevič outsiderem dnešního zápasu s kursem 3.27 na jeho vítězství. Sázka na to, že do druhého kola postoupí německý tenista, je oceněna kursem 1.24.


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení