Rubriky:

Sázení

Řím čeká důležitý zápas s Fenerbahce

3. ledna 2008 14:50

Základní skupiny nejprestižnější basketbalové soutěže starého kontinentu pomalu, ale jistě vrcholí, do dalších bojů postoupí pouze 16 nejlepších týmů. Mezi touto elitou nechce chybět římská Lottomatica, která dnes přivítá v důležitém zápase Fenerbahce Ulker.

 

www.arenaliberec.cz

Římané na tom nejsou stále zrovna nejlépe, když na přímý postup ztrácí jedno vítězství, což však stále není žádná tragédie. Smazat tuto ztrátu mohou už dnes v přímém souboji s Fenerbahce, které v tuto chvíli okupuje právě poslední přímou postupovou příčku. Nikdo navíc už moc nedoufal, že se Lottomatica bude o postup takto rvát, ale Římané dokázali vyhrát oba poslední zápasy, i když Panathinaikos a Real Madrid patří k nejlepším týmům Evropy.

Těmito výsledky si svěřenci trenéra Jasmina Repesy udrželi velmi dobrou domácí bilanci, když ze čtyřech duelů prohráli pouze ten s Barcelonou. Dnes je čeká další zápas na vlastní palubovce, který by je v případě výhry posunul na čtvrtou příčku tabulky skupiny C. „Zápas s Fenerbahce je pro nás velmi důležitý. Jestliže chceme do Top 16, musíme každý duel hrát 40 minut naplno. Musíme hrát jako proti Panathinaikosu a Realu Madrid,“ konstatoval kouč Repesa.

Proti jeho mužstvu dnes bude stát turecký mistr, který letos nemyslí pouze na obhajobu v domácí soutěži. Vysoké cíle má rovněž v Eurolize, což prozatím svými výsledky potvrzuje. Ulker si doposud dokázal vždy poradit s celky patřící k těm horším, naopak zápasy s Realem Madrid, Barcelonou a Panathinaikosem prohrál. Do konce soutěže ho však čeká souboj s někým z této trojky už pouze jednou a mužstvo kouče Bogdana Tanjeviče tak má bezesporu velmi reálnou šanci na postup do další fáze.

Velký krok vpřed mohou hráči Ulkeru udělat už dnes v hlavní italské metropoli, v což věří i proto, že ve své hale Lottomaticu dokázali porazit rozdílem 19 bodů. „Lottomatica je velmi silný soupeř. Hrají velmi hezký basketbal, nyní jsou lepší, než když s námi hráli v Istanbulu, a to především v obraně,“ upozorňuje na sílu soupeře italský kouč ve službách Fenerbahce.

Zlepšení Lottomaticy jsou si vědomi i bookmakeři společnosti bwin, kteří dnes italský celek favorizují s kursem 1.30 na vítězství. Jste-li však názoru, že utkání skončí výhrou Turků, pak vsaďte na hosty za kurs 3.50.

Zrušit


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení