Rubriky:

Sázení

Stosurová chce Vaidišové oplatit lednovou prohru

28. července 2006 12:38

Bez větších problémů zvládla svůj debut na turnaji ve Stanfordu tenistka Nicole Vaidišová. Česká hráčka má po vítězství nad Němkou Bammerovou namířeno do semifinále; v ceste do něj jí stojí Samantha Stosurová, se kterou se dnes utká.

Obě hráčky dorazily do Stanfordu po úspěšných vystoupeních ve Fed Cupu. Australanka Stosurová, která se v posledních týdnech trápila a od poloviny května neuhrála na turnajích víc než dvě kola, v týmové soutěži s přehledem vyhrála obě svá utkání, proti Rinerové i Baczinské. Na tvrdém povrchu ve Stanfordu v prvním kole porazila vynikající Peerovou 7-5 6-3 a ve dvou setech si poté poradila i s Ukrajinku Savčukovou, nad kterou zvítězila 6-1 6-3.

Dnes ji ovšem prověří dvanáctá hráčka světa, která po většinu sezony prokazuje vynikající formu. A co víc, Vaidišová navzdory svému nízkému věku prokazuje, že umí hrát na všech površích. Na přelomu května a června vyhrála turnaj ve Štrasburku poté, co ztratila jediný set. Na French Open potom porazila například domácí Mauresmovou a Venus Williamsovou a byla už jednou nohou ve finále, kam ji ovšem Ruska Kuzněcovová nakonec nepustila. Suverénně si počínala v prvních třech kolech i na trávě ve Wimbledonu, kde ji ve čtvrtém kole zastavila Číňanka Liová. Posledními oběťmi sedmnáctileté Vaidišové se staly dvě Francouzky; ve Fed Cupu splnila Češka roli favoritky a v Cagnes-Sur-Mer vyhrála obě své dvouhry, nad Golovinovou i nad Dechyovou. Ve Stanfordu, kde startuje poprvé v kariéře, měla v prvním kole volný los a ve druhém si s Němkou Bammerovou poradila bez problémů 6-1 6-4.

Obě soupeřky už se na okruhu WTA jednou utkaly; letos v Sydney se z výhry radovala Vaidišová, která Australanku porazila 6-4 4-6 6-1. Češka by podle bookmakerů měla zvítězit i dnes, proto na ni vypsali nízký kurs 1.20. Myslíte si, že Stosurová potvrdí návrat formy a dnes zvítězí? Potom si vsaďte na její vítězství, kurs je 3.60.

Zrušit


Časová osa: Sázení