Kuzněcovová po triumfu v Paříži bojuje v Eastbourne

Vítězství na French Open je zapomenuto, nyní se tenistka Světlana Kuzněcovová chystá na tradiční Wimbledon. Na turnaji v anglickém Eastbourne se Ruska v prvním kole utká s Kanaďankou Aleksandrou Wozniakovou.

Ruská tenistka Světlana Kuzněcovová líbá pohár pro vítězku French Open.

Kuzněcovová dostala od pořadatelů divokou kartu a plní roli nasazené dvojky. Letos vedle triumfu v Paříži petrohradská rodačka vyhrála i turnaj ve Stuttgartu. Společně s Francouzkou Mauresmovou vyhrály podnik v Miami.

Jednadvacetiletá Wozniaková zmeškala únor se zraněným ramenem, v březnu poté prošla do 3. kola v Indian Wells. V Ponte Vedra Beach poté prohrála až ve finále s Wozniackou, když porazila v semifinále nejvýše nasazenou Rusku Petrovovou. Na Roland Garros prohrála až ve 4. kole s Američankou Serenou Williamsovou.

Obě tenistky se v kariéře ještě neutkaly. Ve druhém kole se vítězka utká s lepší z dvojice Suarez-Navarrová (Španělsko) – Žhengová (Čína).

Na vítězství Kuzněcovové si můžete vsadit v kursu 1,1, na výhru Wozniakové vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 4,95.