Federer se v Madridu utká s oblíbeným soupeřem Roddickem

Už ve čtvrtfinálové fázi je tradiční turnaj v Madridu. Na španělské antuce úspěšně postupue Švýcarský tenista Roger Federer. Někdejší světová jednička si poradila s Jamesem Blakem a v dalším kole turnajového vítěze z roku 2006 čeká další Američan - Andy Roddick. Tomu se na Federera nedaří, vyhrál jen dva z devatenácti vzájemných zápasů.

Basilejský rodák Federer letos stále čeká na turnajové vítězství, nejblíže mu byl v Melbourne. Na úvodním grandslamu sezóny prohrál až ve finále se Španělem Nadalem. V semifinále sedmadvacetiletý tenista vypadl v Dauhá, Indian Wells, Miami a Římě.

Šestadvacetiletý Roddick letos triumfoval v Memphisu, v semifinále vypadl v Melbourne, San Jose a Indian Wells. Tam s krajanem Fishem vyhrál čtyřhru.

Oba tenisté se utkali již devatenáctkrát, dominuje Federer. Ten vyhrál 17x, Roddick uspěl jen loni v Miami a v roce 2003 v Montrealu. Oba letošní zápasy vyhrál Švýcar. V pátek oba hráči poprvé změří síly na antuce.

Vítěz se v semifinále utká s lepším z dvojice Del Potro (5-Argentina) - Murray (4-Anglie).

Na vítězství Federera si můžete vsadit v kursu 1,13, na výhru Roddicka vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 4,42.