Štěpánek se o osmifinále Wimbledonu utká s Ferrerem

Vyrovnat bilanci proti Davidu Ferrerovi může v sobotním utkání třetího kola Wimbledonu český tenista Radek Štěpánek. Oba tenisté se utkali pětkrát, bilance je o jeden zápas aktivnější pro Španěla.

Český tenista Radek Štěpánek během 2. kola Wimbledonu proti Potito Staracemu z Itálie.

Karvinský rodák Štěpánek letos vyhrál turnaje v Brisbane a San Jose, až ve finále podlehl Američanu Roddickovi v Memphisu. V Barceloně podlehl ve čtvrtfinále Davyděnkovi, na Roland Garros jej ve třetím kole vyřadil Chorvat Čilič. Domácí turnaj v Prostějově musel pro zranění opustit už v utkání prvního kola.

Sedmadvacetiletý Ferrer odstartoval sezónu postupem do semifinále v Aucklandu, poté se probojoval do třetího kola Australian Open. V semifinále vypadl i v Johannesbugu, o kolo dále došel v Dubaji a Barceloně. Naposledy jej v Hertogenboschi vyřadil ve čtvrtfinále krajan Navarro.

Oba tenisté se utkali v kariéře pětkrát, třikrát zvítězil Ferrer. Ani jednou ale se nehrálo na trávě.

Vítěz se v dalším kole utká s lepším z dvojice Hewitt (Austrálie) - Petzchner (Německo).

Na vítězství Ferrera si můžete vsadit v kursu 1,74, na výhru Štěpánka vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 1,86.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.