Šlágr týdne

Stosurová se v nečekaném pařížském finále utká se Schiavoneovou

5. června 2010 08:48

Tohle finále ženské dvouhry French Open tipoval málokdo. Jasnou favoritkou horní části pavouka byla světová jednička Serena Williamsová, tu ovšem ve čtvrtfinále porazila Samantha Stosurová. Australanka pak zdolala i nasazenou čtyřku Jankovičovou a v sobotním finále se utká s Francescou Schiavoneovou.

Bogdan Cristel, Reuters

Ta jako nasazená sedmnáctka v semifinále porazila Rusku Dementěvovou, předtím Italka zdolala turnajovou trojku Wozniackou. Zanedlouho třicetiletá hráčka letos zahájila sezónu postupem do semifinále v Aucklandu. Poté na Australian Open prohrála ve 4. kole s Venus Williamsovou, v dubnu triumfovala na podniku v Barceloně.

Šestadvacetiletá Stosurová je v žebříčku WTA na 7. místě, letos rodačka z Brisbane postoupila do čtvrtého kola domácího Australian Open. V Indian Wells skončila v semifinále, o kolo dřív pak v Miami. V Charlestonu už přemožitelku nenašla, ve Stuttgartu podlehla ve finále Heninové.

Obě tenistky se utkaly pětkrát, ve čtyřech případech zvítězila Stosurová. Italka zvítězila jen v prvním vzájemném měření – v roce 2005 v Hasseltu.

Na vítězství Stosurové si můžete vsadit v kursu 1,22, na výhru Schiavoneové vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 3,43.

Jsi na Facebooku? Sleduj nejnovější články a informace o sázení taky tam. Staň se naším fanouškem!