Rubriky:

Tenis

Hrdinka loňského finále Fed Cupu Siniaková: Bojuju, makám a věřím, že výhry přijdou

6. února 2019 18:13 - Praha

Byla to loni v listopadu velká sláva. Češky porazily Američanky 3:0 na zápasy a po jedenácté převzaly trofej za vítězství ve Fed Cupu. Nečekanou hrdinkou se tehdy stala Kateřina Siniaková, která dokonale nahradila nachlazenou Petru Kvitovou a porazila nejprve Riskeovou a poté přidala i třetí rozhodující bod po více jak tři a půl hodiny trvajícím dramatu s Keninovou (7:5, 5:7, 7:5).

 

Petr Sznapka, ČTK

„Je skvělé po tom finále být zase v týmu," radovala se Siniaková po příjezdu do Ostravy, kde se Češky v sobotu 9. a v neděli 10. února v úvodním kole nového ročníku poměří s rumunskými tenistkami v čele se světovou trojkou Simonou Halepovou.

Právě v Ostravě si Siniaková před dvěma lety poprvé vyzkoušela, jaké to je být součástí fedcupového týmu. Ve čtvrtfinále proti Španělkám (3:2) nastoupila za rozhodnutého stavu po bok Lucie Šafářové do čtyřhry, kterou ale Češky prohrály.

Kateřina Siniaková (vlevo) a Barbora Krejčíková na tiskové konferenci českého týmu před víkendovým utkáním ČR - Rumunsko.

Petr Sznapka, ČTK

„I tak ale na ostravskou premiéru vzpomínám ráda. Sice jsem ten zápas požila převážně na lavičce povzbuzováním, o to více jsem si možná mohla vychutnat skvělou atmosféru, která v zaplněné aréně byla i za rozhodnutého stavu," vzpomínala na dva roky starou zkušenost 44. hráčka světového žebříčku Siniaková, která by měla být při absenci Petry Kvitové předpokládanou dvojkou za pátou hráčkou světa Karolínou Plíškovou.

Začátek nového roku 22letou Češku v úplně nejlepší formě nezastihl. Ve všech čtyřech turnajích, do nichž nastoupila, prohrála už v úvodním kole. Naposledy na začátku minulého týdne v ruském Petrohradu, kde nestačila na běloruskou kvalifikantku Bonaventureovou.

Kateřina Siniaková na tréninku českých tenistek

Petr Sznapka, ČTK

„No, zaletěla jsem si tam tak trochu na otočku," povzdychla si rodačka z Hradce Králové. „Nevypadá to moc pozitivně, ale přesto se na kurtu cítím líp a líp. Bojuju, makám a věřím, že ty výhry zase přijdou," pokračovala Siniaková. Bez vítězství ale úplně není. Dvě si připsala v kvalifikaci turnaje v Sydney.

Bilance Siniaková ve Fed Cupu je ovšem kladná. Ze čtyř dvouher vyhrála tři. „To je pozitivní a pokud dostanu šanci hrát, tak se budu snažit ji ještě vylepšit. Každý zápas, který můžu odehrát za Česko, beru jako velkou čest. Rumunky ale budou velmi těžké soupeřky. Hrála jsem zatím jen proti Halepové (1:1 na zápasy) a třikrát proti Beguové (2:1). Je to už ale docela dlouho a teď to bude určitě jiné. Doufám, že jsem se od té doby hodně zlepšila," přála si Siniaková.

Jiří Tomaškovič, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis