Rubriky:

Tenis

Živě

Rozlosováno! Fed Cup proti Rumunkám rozehraje Plíšková

8. února 2019 13:17 - Ostrava

První kolo tenisového Fed Cupu mezi českými obhájkyněmi trofeje a Rumunskem zahájí od 13:00 Karolína Plíšková proti Mihaele Buzarnescuové. K druhé sobotní dvouhře nastoupí Kateřina Siniaková a někdejší světová jednička Simona Halepová. Vysílá ČT Sport.

 

Petr Sznapka, ČTK

Pátá hráčka světa Plíšková se s Buzarnescuovou utkala zatím dvakrát a oba duely na trávě vyhrála. Hrdinka loňského fedcupového finále Siniaková s nedávnou světovou jedničkou a aktuálně třetí hráčkou světového žebříčku Halepovou odehrála dva třísetové zápasy. Jednou byla úspěšná, jednou prohrála.

Na úvod nedělního programu by se měly utkat jedničky Plíšková a Halepová. Vzájemná bilance zatím hovoří pro Rumunku v poměru 6:2, ale poslední duel vyhrála loni na antuce v Madridu Plíšková. Po nich by měly poprvé proti sobě nastoupit Siniaková s Buzarnescuovou.

https://www.facebook.com/czechfedcupteam/posts/10158343127619517

Pro závěrečnou čtyřhru jsou zatím nahlášeny Siniaková s Barborou Krejčíkovou a Irina-Camelia Beguová s Monicou Niculescuovou. Kapitáni Petr Pála a Florin Segarceanu ale ještě mohou nedělní nominace změnit. Pála má ještě k dispozici Markétu Vondroušovou.

Program v Ostravar Aréně začíná oba dny ve 13:00. Vítězky duelu čeká v dubnu semifinále, v němž narazí na lepšího z dvojice Belgie - Francie. Poražený týmu bude v tomtéž termínu 20. a 21. dubna hrát baráž o udržení ve Světové skupině.

Los 1. kola Fed Cupu Česko - Rumunsko:
Sobota 9. února:
13:00 Karolína Plíšková - Buzarnescuová,
Siniaková - Halepová.
Neděle 10. února:
13:00 Karolína Plíšková - Halepová,
Siniaková - Buzarnescuová,
Krejčíková, Siniaková - Beguová, Niculescuová.

Češky vyhrály Fed Cup šestkrát za posledních osm let. Před třemi lety na úvod cesty za týmovou trofejí porazily v Kluži právě Rumunsko. Plíšková tehdy porazila Halepovou i Niculescuovou a navíc po boku Barbory Strýcové přispěla k vítězství v rozhodující čtyřhře.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.