Rubriky:

Tenis

Živě

Nevídaný start do zápasu! Kyrgios školil favorita "zvláštními" údery, soupeře dorazil netradičním gestem

15. května 2019 12:39 - Praha

Že proti němu stojí silný soupeř a jedna z očekávaných hvězd blízké budoucnosti? To australského démona Nicka Kyrigose opravdu netrápí. Znovu to ukázal v prvním kole turnaje v Římě, kde změřil síly s Daniilem Medveděvem. A ruský tenista se místy nestačil divit...

Video již není dostupné

sntv

Do zápasu prvního kola proti Medvedvěvovi jako favorit rozhodně nenastupoval. Kyrgiosovi patří v žebříčku 36. příčka, jeho ruskému soupeři pak místo o 22 pozic lepší. Z toho si však čtyřiadvacetiletý rodák z Canberry těžkou hlavu nedělal. Po setech 6:3, 3:6 a 6:3 mladého Rusa za 92 minut porazil a zajistil si postup do druhého kola.

Fanoušky však Kyrgios více než výhrou zaujal především způsobem, jakým k ní došel. Že si sem tam Australan střihne podání spodem, to není v jeho tenisovém rejstříku nijak výjimečná věc. Aby to však na svého soupeře vytasil hned jako úvodní míč utkání, to je počin vskutku jedinečný.

VIDEO: Netradiční momenty utkání Kyrgiose s Medveděvem

.

Netradiční taktika fungovala

Právě tomuto netradičnímu startu do zápasu musel třiadvacetiletý rodák z Moskvy čelit. A i když mu překvapivý úder příliš problémů neudělal, přesto výměnu po nedůrazném returnu ztratil.

Druhou perličku Australan vytasil na svého soupeře jen o pár minut později, navíc dvakrát. V jednom případě uspěl a to když vyloženě lajdácky zahrál úder mezi nohama, který dal Medveděvovi vynikající pozici k vítěznému úderu. Rus však triviální chybou daroval soupeři další bod.

Daniil Medveděv na svého soupeře nestačil

Andrew Medichini, ČTK/AP

A tím Kyrgiosova show nekončila. Ve třetím setu se po mizerně rozehrané výměně k soupeři pro změnu otočil zády a v hlubokém předklonu naznačil, co si o možnosti daný bod získat, myslí.

Medveděv se po ztraceném prvním setu nechal ošetřovat, v dalším průběhu zápasu navíc zdemoloval raketu, na jeho porážce to však nic změnit nemohlo. Kyrgios utkání zakončil ve velkém stylu čtyřmi esy v řadě.

V dalším duelu se Kyrgios utká s Norem Casperem Ruudem.

pan, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Wimbledon 2019

133. ročník tenisového Wimbledonu se odehraje od 1. do 14. července na travnatých dvorcích londýnského All England Clubu. Z loňského roku tituly obhajují Němka Angelique Kerberová a Srb Novak Djokovič.