Živě

Nikdy nevíte, co se může stát, říká před bitvou gigantů Federer. Bude to něco speciálního, doplňuje Nadal

5. června 2019 18:02 - Paříž/Praha

I když už proti sobě hráli osmatřicetkrát, na další utkání se zase těší. Dočkat se bitvy gigantů nemohou ani fanoušci. Páteční semifinále na French Open mezi legendárním Rogerem Federerem a antukovým králem Rafaelem Nadalem nabídne jistě zajímavou podívanou a vidí to tak i hráči. „Bude to výjimečný zápas,“ prohlásil Nadal.

 

Profimedia.cz

Dočká se French Open překvapení, nebo i pošesté odejde z utkání bývalých světových jedniček jako vítěz Rafael Nadal? Páteční semifinále mezi antukovým králem a Rogerem Federerem bude zážitkem nejen pro fanoušky, ale i pro hráče. Federer sice se svým rivalem tady pětkrát prohrál, avšak stále doufá, že tuhle bilanci může zlomit.

„Nikdy nevíte, co se může stát,“ prohlásil Federer na webu ATP. „Bude to náročné, ale může se toho tolik přihodit. Soupeř může mít nějaký problém, nebo se nemusí cítit dobře. Možná bude mít svůj slabší den a vy zrovna ten lepší. Nebo může foukat příliš silný vítr, či desetkrát přeruší zápas kvůli dešti, a to vám může hrát do karet. Nikdy nevíte, co přijde,“ zamýšlel se legendární tenista.

Roger Federer už postoupil na French Open do osmifinále.

Pavel Golovkin, ČTK/AP

Rafa je tím nejsilnějším

„Jsem šťastný, že jsem se dostal až sem. Odehrál jsem pět solidních zápasů, pokud však chci na antuce skutečně něčeho dosáhnout, musím zdolat Rafu,“ vyprávěl vítěz dvaceti grandslamů. „Rafael je tím nejsilnějším. Kdybych měl při svém návratu na antuku v hlavě, že by bylo dobré se mu vyhnout, tak bych se na ni neměl ani vracet,“ dodal Federer.

Jasným vítězem se nepovažuje ani Nadal. „Nejbližší překážkou je Roger, a to je vždy něco speciálního. Spolu jsme prožili mnoho důležitých okamžiků našich kariér a teď nás čeká další kapitola. Jsem za ni šťastný. Bude to výjimečný zápas. Musíte hrát na té nejvyšší úrovni,“ vysvětloval sedmnáctinásobný grandslamový vítěz.

„Každé utkání proti Rogerovi je jiné. Myslím, že bude hrát agresivně, bude se pokoušet měnit rytmus a bude chodit na síť. To mu nesmím dovolit. Musím zasáhnout míče tak, aby se neocitl v dobré pozici,“ plánoval Nadal, jak by se mohl probojovat do finále a zahrát si tak o dvanáctý titul z French Open.

Rafael Nadal na letošním French Open v Paříži.

Kai Pfaffenbach, Reuters

Nadal se s Federerem doposud střetl osmatřicetkrát. Třiadvacetkrát se z výhry radoval španělský tenista, patnáctkrát švýcarský hráč. Na antuce se z toho odehrálo patnáct utkání a Federer slavil jen dvakrát. Jejich zatím poslední utkání na tomto povrchu se odehrálo před šesti lety v Římě a ovládl ho Nadal.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.