Rubriky:

Tenis

Heninová má jako maskota trenérova syna

3. června 2007 21:27 - PAŘÍŽ

Belgické tenistce Justine Heninové v Paříži k postupu do čtvrtfinále pomohl živý maskot, osmiletý kouč jejího trenéra Carlose Rodrigueze Emmanuel. Ten sledoval nedělní utkání světové jedničky s Rakušankou Sybille Bammerovou. Heninová by chtěla, aby ještě na Roland Garros zůstal, minimálně do úterního zápasu s Američankou Serenou Williamsovou.

"Mám kolem sebe ráda děti. Manu je můj maskot. Byl v Dubaji a byl tak šťastný, když mě viděl vyhrát," řekla pětadvacetiletá Belgičanka. Po rozvodu s manželem našla u trenérovy rodiny pohodu, která jí pomohla k zisku tří turnajových titulů. "Emmanuel mi přináší osvěžení a štěstí a jsem velmi šťastná, že mám kolem sebe skvělé lidi," svěřila se trojnásobná šampionka z Roland Garros.

S úsměvem poznamenala, že ji malý Emmanuel vlastně dostává pod tlak. "Když jsme v cizině, volá mi. Čím dál víc se o to zajímá a někdy na mě vyvolává tlak, protože říká: 'Tin, Tin, musíš vyhrát,'" vyprávěla.

Když jí novináři připomněli, že před očima Rodrigueze mladšího nikdy neprohrála, rychle si přiložila prst na ústa. "Pšt, o tom by se nemělo mluvit," zašeptala.

 

ČTK

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.