Rubriky:

Tenis

Vaidišová Fed Cup hrát nebude, má mononukleózu

12. července 2007 15:07 - PALAFRUGELL

Nejlepší česká tenistka Nicole Vaidišová onemocněla lehkou formou mononukleózy a nebude hrát o nadcházejícím víkendu v barážovém utkání o účast v elitní Světové skupině Fed Cupu na půdě Španělska. Lékaři jí nařídili dva až tři týdny absolutního klidu. V týmu Vaidišovou nahradí sedmnáctiletá Petra Kvitová, které patří ve světovém žebříčku 225. místo. ČTK to řekl generální sekretář tenisového svazu Josef Nechutný.

"Jsem hrozně zklamaná. Budu holkám držet palce, věřím, že postoupíme a příští rok budeme bojovat o vítězství ve Fed Cupu," uvedla Vaidišová podle Nechutného. Zdravotní problémy ji trápily od návratu z Wimbledonu, kde se probojovala do čtvrtfinále. Původně se desátá hráčka světa domnívala, že je nachlazená, ale vyšetření ve střešovické nemocnici odhalilo lehkou formu mononukleózy.

Absence Vaidišové znamená pro tým velké oslabení. Zatímco s ní by byly české tenistky v utkání se Španělkami favoritkami, nyní se role obrátily. Úlohu české jedničky převezme Lucie Šafářová, pětadvacátá hráčka světa. V nominaci jsou ještě Barbora Záhlavová-Strýcová a Iveta Benešová.

Aktérky dvouhry budou známy až před losováním

"Samozřejmě že její absence je oslabení, ale šance máme pořád dobré. Nikola je sice desátá hráčka světa, a to u soupeřek vzbuzuje respekt, ale Lucka Šafářová má formu a Španělky to moc dobře vědí. Navíc se daří i dalším našim hráčkám," řekl nehrající kapitán Aleš Kodat.

Koho nasadí při neúčasti své nevlastní dcery do dvouhry, oznámí zřejmě až před losováním jednotlivých zápasů, které se uskuteční v pátek v 11 hodin. "Pořád mám tři možnosti a nejsem definitivně rozhodnutý. Jen u Petry Kvitové si nejsem jistý, přeci jen nemá zkušenost," řekl Kodat.

Domácí výběr do dvouher zřejmě nasadí osmadvacátou hráčku světa Anabel Medinaovou-Garriguesovou a světovou jednašedesátku Lourdes Domínguezovou-Linovou, pro něž je antuka nejsilnějším povrchem.

ČTK

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.