Rubriky:

Tenis

Federer ztratil set, ale postoupil do čtvrtfinále US Open

4. září 2007 07:28 - NEW YORK

Nejvýše nasazený Roger Federer v pondělním osmifinále US Open prohrál úvodní set duelu se Španělem Felicianem Lopezem, ale vývoj zápasu otočil a postoupil do čtvrtfinále. V něm se švýcarský tenista, který vyhrál poslední tři ročníky newyorského grandslamu, utká s domácím Andy Roddickem.

Roli favorita v osmifinále mužské dvouhry potvrdil i čtvrtý nasazený Nikolaj Davyděnko z Ruska, jenž si ve třech setech poradil s Korejcem I Hjong-tchekem.

Osmičku čtvrtfinalistek v ženském pavouku doplnila Ruska Anna Čakvetadzeová, která se po vítězství nad Rakušankou Tamirou Paszekovou utká se Šahar Peerovou z Izraele.

Ve čtvrtfinále mužské čtyřhry naopak skončila cesta nejlepšího páru současnosti Boba a Mika Bryanových. Americká dvojčata podlehla 5:7 a 4:6 švédsko-rakouské dvojici Simon Aspelin, Julian Knowle.

Muži:
Dvouhra - 4. kolo:
Federer (1-Švýc.) - Lopez (Šp.) 3:6, 6:4, 6:1, 6:4, Davyděnko (4-Rus.) - I Hjong-tchek (Korea) 6:1, 6:3, 6:4.
Čtyřhra - čtvrtfinále:
Aspelin, Knowle (10-Švéd./Rak.) - B. Bryan, M. Bryan (1-USA) 7:5, 6:4, Benneteau, Mahut (Fr.) - Kendrick, Querrey (USA) 6:3, 6:4.
Ženy:
Dvouhra - 4. kolo:
Čakvetadzeová (6-Rus.) - Paszeková (Rak.) 6:1, 7:5.
Smíšená čtyřhra - čtvrtfinále:
Jen C', Knowles (3-Čína/Bah.) - Dechyová, Ram (Fr./Izr.) 6:4, 6:4, Shaughnessyová, Paes (USA/Ind.) - Harkleroadová, Gimelstob (USA) 6:3, 6:4, Azarenková, Mirny, (Běl.) - Mirzaová, Bhúpathí (Ind.) 6:4, 6:1, Huberová, J. Murray (USA/Brit.) - A. Radwaňská, Fyrstenberg (Pol.) 6:1, 6:2.
Junioři:
Čtyřhra - 1. kolo:
Jenkins, Krajicek (USA) - Košler, Saavedra (ČR/Chile) 6:2, 6:2.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis