Rubriky:

Tenis

Němce a Američany dělí jedna výhra od finále Davisova poháru

22. září 2007 16:39 - MOSKVA/GÖTEBORG

Německé a americké tenisty dělí jediná výhra od postupu do finále Davisova poháru. Na antuce v moskevské Olympijské hale zaskočila deblová dvojice Alexander Waske a Philipp Petzschner domácí obhájce titulu Dimitrije Tursunova a Michaila Južného vítězstvím 3:1 na sety, v Göteborgu podle očekávání čtyřhře dominovali bratři Bob a Mike Bryanové.

Německý pár zvítězil navzdory zranění Waskeho, který si při podání poranil loket. Po krátkém ošetření však v bolestech pokračoval ve hře. O postupu může rozhodnout už v první nedělní dvouhře v souboji týmových jedniček Tommy Haas, který nastoupí proti Nikolaji Davyděnkovi.

Rusko, které v Davisově poháru od roku 1995 na domácí půdě neprohrálo, útočí na třetí titul v historii. Němci se z triumfu radovali celkem čtyřikrát, ale od posledního vítězství před čtrnácti lety nedokázali postoupit do finále.

Americké rekordmany Davisova poháru dostal do vedení 2:1 na zápasy nejlepší deblový pár světa. Bryanové měli problémy s dvojicí Simon Aspelin, Jonas Björkman jen v úvodní sadě, kterou rozhodl až tie-break, pak jasně dominovali. O postupujícím může také rozhodnout už nedělní úvodní singl Thomas Johansson - Andy Roddick.

 

Výsledky - po čtyřhře:
Moskva: Rusko - Německo 1:2
Tursunov, Južnyj - Petzschner, Waske 3:6, 6:3, 6:7 (4:7), 6:7 (5:7).
Göteborg: Švédsko - USA 1:2
Aspelin, Björkman - B. Bryan, M. Bryan 6:7 (11:13), 2:6, 3:6.

ČTK

Časová osa: Tenis