V úterý se má ve Wimbledonu představit 13 českých tenistů

21. června 2011 07:30 - LONDÝN

Až na Tomáše Berdycha, který stihl úspěšně odehrát své utkání prvního kola Wimbledonu před začátkem deště, by se měli v úterý na londýnské trávě představit všichni zbývající čeští tenisté. V druhém dnu turnaje má přijít na řadu jedenáct českých žen a dva muži.

 

Andrea Comas , Reuters

Svého odloženého zápasu s dvanáctým nasazeným Španělem Fernandem Verdaskem by se měl dočkat Radek Štěpánek, jenž bude zahajovat program na kurtu číslo dvě, třetím největším v areálu.

Na zbývajících osm kurtů mají naplánované zápasy další zástupci českého tenisu včetně těch, kteří své duely rozehráli dnes. Na programu budou mimo jiné dvě česká derby Sandra Záhlavová - Iveta Benešová (přerušeno za stavu 2:1) a Lucie Šafářová - Lucie Hradecká.

Dohrávka prvního grandslamového zápasu v kariéře čeká Jaroslava Pospíšila, který prohrává 4:6 a 1:2 s Rumunem Viktorem Haneskem. Do turnaje by měla vstoupit i loňská semifinalistka Petra Kvitová, kterou čeká Američanka Alexa Glatchová.

Své zápasy zcela jistě odehrají obhájkyně loňského titulu Serena Williamsová z USA, šestinásobný vítěz Roger Federer a letos až na jednu výjimku suverénní Srb Novak Djokovič, kteří mají zápasy naplánované na Centrální kurt se zatahovací střechou.

Úterní program Wimbledonu (Centrální kurt a kurt č. 1 začátek ve 14:00, zbývající kurty 13:00):
Centrální kurt: Rezaiová (Fr.) - S. Williamsová (7-USA), Kukuškin (Kaz.) - Federer (3-Švýc.), Chardy (Fr.) - Djokovič (2-Srb.).
Kurt č. 1: Beck (Něm.) - Roddick (8-USA), Wozniacká (1-Dán.) - Parraová (Šp.), Söderling (5-Švéd.) - Petzschner (Něm.).
Kurt č. 2: Štěpánek (ČR) - Verdasco (21-Šp.), Azarenková (4-Běl.) - Rybáriková (SR), Ward (Brit.) - Llodra (19-Fr.), Li Na (3-Čína) - Kudrjavcevová (Rus.).
Kurt č. 5: Záhlavová-Strýcová (ČR) - Wozniaková (Kan.).
Kurt č. 6, 5. zápas: Barroisová (Něm.) - Cetkovská (ČR).
Kurt č. 7, 2. zápas: Záhlavová (ČR) - Benešová (ČR), 5. zápas: Čeng Ťie (Čína) - Ondrášková (ČR).
Kurt č. 8, 5. zápas: Rodionovová (Austr.) - Hlaváčková (ČR).
Kurt č. 9, 2. zápas: Hanescu (Rum.) - Pospíšil (ČR).
Kurt č. 10, 5. zápas: Šafářová (31-ČR) - Hradecká (ČR).
Kurt č. 14: Kvitová (8-ČR) - Glatchová (USA), 5. zápas: Zakopalová (ČR) - Webleyová-Smithová (Brit.).
Kurt č. 18, 4. zápas: Bartoliová (9-Fr.) - Kristýna Plíšková (ČR).

ČTK

  1:6, 3:6 Pavljučenkovová - Kvitová 1:6, 3:6 konec
20210303T14:50:00+0100
Pavljučenkovová vs. Kvitová
Pavljučenkovová vs. Kvitová
Pavljučenkovová
Kvitová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: