Šafářová zkomplikovala Radwaňské cestu na Turnaj mistryň

LUCEMBURK

Tenistka Lucie Šafářová porazila ve středečním druhém kole turnaje v Moskvě druhou nasazenou Polku Agnieszku Radwaňskou 6:4, 4:6, 6:4 a překazila jí možnost kvalifikovat se na Turnaj mistryň. K tomu potřebovala vítězka nedávného podniku v Pekingu vyhrát na Kremlin Cupu alespoň jeden zápas, což se jí nepovedlo.

Tenistka Lucie Šafářová

V prvním kole měla Radwaňská volný los a dnešní souboj se Šafářovou po téměř dvou hodinách prohrála. Díky vítězství české tenistky má ještě šanci zabrat poslední osmé místo na Turnaji mistryň v Istanbulu Francouzka Marion Bartoliová, která k tomu však potřebuje v Moskvě získat titul.

Čtyřiadvacetiletá Šafářová potvrdila, že se jí proti Radwaňské daří, a současnou osmou hráčku světa porazila počtvrté z pěti vzájemných utkání. V prvním setu sice členka českého výběru pro finále Fed Cupu proti Rusku, které se bude hrát ve stejné hale jako Kremlin Cup, prohrávala už 0:3. Nepříznivý vývoj ale otočila a za 38 minut nakonec úvodní sadu získala.

Druhý set Šafářová těsně prohrála. Ve třetí sadě si tenistky dlouho držely vlastní servis až do sedmého gamu. V něm se česká hráčka i díky "prasátku" dostala k brejkbolu, který proměnila. Další dotek pásky přihrál Šafářové první mečbol, který ještě nevyužila, ale druhý už ano.

"Byl to velice těžký zápas. Do poslední chvíle jsme se tahaly o každý míč a jsem ráda, že jsem to dokončila vítězně," řekla ČTK Šafářová. "Asi rozhodlo, že jsem dobře podávala a hrála agresivněji," usoudila. Radwaňské sice dnešní prohra zkomplikovala cestu na Turnaj mistryň, ale Šafářová uvedla, že se na to nemohla ohlížet. "Je to naše práce a každý chceme vyhrát, a tak jsem musela bojovat za sebe," dodala česká tenistka.

Ve čtvrtfinále ji čeká Ruska Věra Duševinová, s níž má bilanci 1:1. V utkání bude nicméně papírovou favoritkou, neboť Duševinová je nyní v žebříčku na 78. místě, o 51 příček za Šafářovou.

Benešová prošla v Lucemburku bez boje do čtvrtfinále

Tenistka Iveta Benešová postoupila bez boje do čtvrtfinále turnaje v Lucemburku. Její soupeřka ve druhém kole Ruska Maria Kirilenková ve středu k zápasu nenastoupila kvůli zranění kotníku.

Ve čtvrtfinále může česká hráčka narazit na nasazenou jedničku Viktorii Azarenkovou z Běloruska, která vstoupila do soutěže vítězstvím nad Barborou Záhlavovou-Strýcovou. Světová trojka porazila českou tenistku 6:2 a 6:4. Zatímco první set ztratila Záhlavová-Strýcová za 35 minut, ve druhé sadě favorizovanou soupeřku trápila téměř hodinu. Nakonec Azarenkové podlehla i ve druhém vzájemném duelu. Bělorusku nyní čeká Italka Alberta Briantiová.

Benešová vyrovnala díky odstoupení Kirilenkové vzájemnou bilanci s ruskou soupeřkou na 2:2. V úvodu sezony ji poprvé porazila hladce ve dvou setech na Australian Open.

Sedmá nasazená Kirilenková neodehrála v soutěži ani jeden celý zápas. V prvním kole jí utkání ve třetím setu za stavu 0:3 vzdala Španělka Carla Suárezová.

LUCEMBURK
Dvouhra - 1. kolo:
Sevastovová (Lot.) - Pennettaová (4-It.) 6:3, 6:2, Ivanovičová (5-Srb.) - Razzanová (Fr.) 7:6 (7:2), 6:4, Schoofsová (Niz.) - Kerberová (Něm.) 2:6, 6:2, 6:1, Halepová (Rum.) - Dateová-Krummová (Jap.) 6:4, 7:5, Azarenková (1-Běl.) - Záhlavová-Strýcová (ČR) 6:2, 6:4.
Dvouhra - 2. kolo:
Benešová (ČR) - Kirilenková (7-Rus.) bez boje, Niculescuová (Rum.) - Medinaová-Garriguesová (Šp.) 7:6 (7:5), 3:6, 6:1, Görgesová (6-Něm.) - Paszeková (Rak.) 6:4, 6:2.
Čtyřhra - čtvrtfinále:
Hradecká, Makarovová (2-ČR/Rus.) - Parmentierová, Sfarová (Fr./Tun.) 7:5, 6:3
MOSKVA
Muži, dvouhra - 1. kolo:
Benneteau (Fr.) - Donskoj (Rus.) 6:4, 6:3
Muži, dvouhra - 2. kolo:
Troicki (2-Srb.) - Riba (Šp.) 6:4, 6:4, Davyděnko (4-Rus.) - Gabašvili (Rus.) 7:5, 6:2, Bogomolov (5-USA) - Kukuškin (Kaz.) 6:4, 3:6, 6:4, Berrer (Něm.) - Seppi (8-It.) 4:6, 6:3, 6:2.
Muži, čtyřhra - 1. kolo:
Čermák, Polášek (1-ČR/SR) - Stachovskij, Južnyj (Ukr./Rus.) 7:5, 4:6, 10:7.
Ženy, dvouhra - 1. kolo:
Cibulková (8-SR) - Hercogová (Slovin.) 6:3, 7:6 (7:3), Vesninová - Kudrjavcevová (obě Rus.) 6:0, 6:1.
Ženy, dvouhra - 2. kolo:
Šafářová (ČR) - A. Radwaňská (2-Pol.) 6:4, 4:6, 6:4, Zvonarevová (1-Rus.) - Jovanovská (Srb.) 6:1, 6:1, Kanepiová (Est.) - Schiavoneová (4-It.) 6:4, 5:7, 7:6 (9:7), Duševinová - Petrovová (obě Rus.) 6:2, 7:6 (7:3).
Ženy, čtyřhra - 1. kolo:
Peschkeová, Srebotniková (1-ČR/Slovin.) - Llagosteraová, Parraová (Šp.) 4:6, 6:0, 10:4.
Ženy, čtyřhra - čtvrtfinále:
Grandinová, Uhlířová (3-JAR/ČR) - Hercogová, Pěrvaková (Slovin./Rus.) 4:6, 6:3, 13:11.
STOCKHOLM
Tomic (Austr.) - Zopp (Est.) 7:6 (7:5), 4:6, 6:0, Dimitrov (Bulh.) - Sweeting (USA) 6:3, 6:1, Rieschick (Něm.) - Ryderstedt (Švéd.) 6:4, 3:6, 6:3.
Anderson (5-JAR) - Haas (USA) 6:7 (5:7), 6:4, 6:4, Raonic (6-Kan.) - Petzschner (Něm.) 6:3, 6:3, Blake (USA) - Del Potro (2-Arg.) 6:4, 6:4.