Tsonga si postup zasloužil víc než já, nehledal výmluvy Nadal

25. listopadu 2011 08:19 - LONDÝN

Španělský tenista Rafael Nadal po čtvrteční prohře 6:7, 6:4 a 3:6 s Jo-Wilfriedem Tsongou, který tak na úkor světové dvojky prošel do semifinále Turnaji mistrů, nehledal výmluvy. Po zápase uznal, že soupeř si postup zasloužil.

 

Dylan Martinez , Reuters

"Nehrál jsem dobře. V prvních dvou setech to bylo docela slušné, ale abych vyhrál takový zápas, musel bych předvést něco extra. A to se mi nepovedlo," řekl Nadal. "Jo si postup zasloužil víc než já," přidal pětadvacetiletý Španěl.

Šestadvacetiletý Tsonga, který ze skupiny B postoupil spolu s Rogerem Federerem, byl z první semifinálové účasti na Turnaji mistrů v kariéře v euforii. "Hrál jsem fantastický tenis," prohlásil.

K výhře mu pomohlo i video

K výhře mu prý pomohlo i video z Australian Open 2008, kde na cestě do finále vyřadil také Nadala. "Koukal jsem se na to a říkal jsem si: Páni! Tehdy jsem měl hodně síly, tvrdší údery a byl jsem rychlejší, ale zase jsem hrál jako šílenec. Letos jsem si to srovnal v hlavě," dodal.

Vypadnutím v základní skupině Nadal potvrdil, že Turnaj mistrů není jeho nejoblíbenějším podnikem. Bývalý první hráč světa se na závěrečném podniku sezóny představil pětkrát a jen jednou (loni) došel do finále.

Letos navíc neměl nijak oslnivou formu. Získal sice tři tituly včetně grandslamového Roland Garros a zahrál si mimo jiné ve finále US Open a Wimbledonu, to je však pro světovou dvojku málo. "Jednou jste nahoře, podruhé zase dole. Já teď neprožívám nejlepší období. Hlavně konec roku pro mě byl hodně těžký," uvedl Nadal. "Důvodů je hodně, mohl bych o nich mluvit hodinu. Asi jsem nehrál s takovým odhodláním a možná jsem byl unavenější než obvykle," dodal.

Napraví si náladu v Davisově poháru?

Rodáka z Mallorky nyní čeká finále Davisova poháru proti Argentině. A Nadal doufá, že na oblíbeném povrchu si alespoň částečně napraví náladu z nepovedeného roku. "Na antuce mám na všechno víc času. A taky mám štěstí, že když budu hrát špatně, tak mě může kapitán vyměnit," prohlásil.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.