Rubriky:

Tenis

Berdych: Bylo by skvělé mít klid po sobotním deblu

5. dubna 2012 10:40

Na bělehradský daviscupový duel se Srbskem z roku 2010 nevzpomíná Tomáš Berdych zrovna s radostí. Jako česká jednička tehdy překvapivě prohrál obě dvouhry a vidina finále se rozplynula. O to víc motivace by mohl mít šestadvacetiletý tenista právě nyní. Čtvrtfinálová bitva začíná už zítra.

 

Michal Kamaryt, ČTK

Jde zatím vše podle vašich plánů?

Všechno vypadá, jak má. Teď bude nejdůležitější vyrazit k zápasům s tím správným pocitem. Což by před plnou halou neměl být problém.

Jak jste se zatím srovnal s přechodem na antuku?

Je za mnou teprve pár dnů opravdu pořádného tréninku. Zeptejte se mě v neděli, až budu mít po třech těžkých zápasech... I když, ideální by byly dva, abychom si už po sobotní čtyřhře mohli říct, že je to doma. Beru to tak, že jsem na antuce nehrál vlastně tři čtvrtě roku a nějakou dobu potrvá, než se to začne blížit mým představám. Ale příprava je kvalitní, snad taková bude i celá antuková sezóna.

Na venkovních turnajích se od antuky neustále práší, je to faktor, který je znát i v hale?

Pod střechou ten antukový kurt vypadá úplně jinak. Musí se víc kropit, aby byl řekněme kompaktnější.

Organizátoři už předem hlásili, že je vyprodáno. Srbové se pražského ‚kotle' trochu obávají a tvrdí, že právě díky fanouškům jsou Češi favority. Čím je pro vás v domácích utkáních divácká podpora tak výjimečná?

I v Ostravě je to vždycky ohromná pomoc. Ale bavit se, jestli jsou procentuální prognózy 60 ku 40 nebo 70 ku 30, je v tuhle chvíli zbytečné. Hlavní je vydat ze sebe maximum na kurtu.

Kolik z těch předpokládaných třinácti tisícovek diváků v O2 Areně budou vaši známí či příbuzní?

To zařizoval spíš taťka, ale bral jsem si i nějaké lístky navíc kromě těch, které jsme dostali na tým. Dohromady tak 80 vstupenek.

Marek Burkert, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis